Před turnajem bylo ve hře celkové vítězství, což bylo po delší době příjemné oživení a hrálo se o první velkou trofej v nezvykle vyrovnaném basketbalovém ročníku v České republice. Jak se později ukázalo, podobný příběh napsala i Kooperativa NBL a její atraktivnost tak výrazně stoupla. Po takto dramatickém ročníku, kdy Děčín skončil v lize těsně pod vrcholem po neskutečném průběhu vyřazovacích bojů, došlo na plnění sázky od jednoho z lídrů týmu.

Pondělní akci pak doplnili kondiční trenér Honza Murín, člen klubové Rady Pavel Kolouch, a také Ladis Zeman, tvůrce exkluzivního dokumentu, jehož premiéra se odehraje 1. září v děčínském kině Sněžník. A záběry z Ferraty se tam objeví také.

Děčínští basketbalisté ve čtvrtém finálovém utkání proti Opavě.
Houser stál s otevřenou pusou a tleskal. Před hráči klobouk dolů, přiznal

O jakou šlo sázky, mezi kým a kdy?
Šlo o hecovačku Petra Hamtáka před Final4 ČP. Přišel s nápadem, aby vždy jeden hráč z každého týmu, vyslovil nějakou výzvu, kterou splní v případě vítězství.

Kdo vymyslel Ferratu a jak moc velké přemáhání to pro Vás znamenalo? 
Ferratu jsem v podstatě vymyslel já sám. Říkal jsem si, že by to mohlo být zajímavé jak pro mě tak i pro fanoušky a i samotný Děčín je touhle ferratou jedinečný.

Co jste o ní předtím věděl, a kývnul jste na to bez váhání?
Nevěděl jsem vůbec nic, jen jsem na ni koukal každý den.

Iva Čečotka Meidlová a Tomáš Polanský získali na MČR ve stolním tenise zlaté medaile.
Slzy tekly proudem. Chtěli medaili pro Děčín, nakonec mají tu nejcennější

Kdo vás nejvíc hecoval a nepřemýšlel jste o vykroucení? 
Nikdo mě moc nehecoval, spíše náš kondiční Honza Murín mě neustále uklidňoval, že to zvládnu ať se nebojím.

Jaký to byl nakonec pocit, a měl jste po cestě nějakou krizi?
Pocit to byl skvělý moc jsem si to užil a i když jsem se nejdříve dost obával, tak se mi to zalíbilo a věřím, že jsem nelezl naposled. Krizi jsem měl možná jednu malinkou, tak zhruba uprostřed cesty jsem nevěděl kam dál šáhnout, ale Honza který lezl hned za mnou mi poradil a pak už to šlo hladce.

Zdroj: bkdecin.cz