První diváci začínali přicházet k zimáku již hodinu a půl před zápasem. Někteří se nemohli dočkat, další si chtěli zabrat nejlepší místa. Většina jich přišla pěšky.

„Na basketbal chodím dlouhé roky, finále si tak nemohu nechat ujít," říkal jeden z fanoušků v bílém triku. Bílá je totiž barvou Děčína – klub své fanoušky opakovaně vyzývá, aby chodili fandit právě v bílých tričkách.

Do ochozů zimního stadionu si ale našla cestu řada fanoušků, kteří na basketbal běžně nechodí. Hala v Maroldově ulici totiž pojme 1 200 diváků, zájem o finále byl ale vyšší, než jaká je její kapacita.

Ti, co dorazili na zimák, si na začátku zápasu poslechli státní hymnu – a pak už vypuklo „bílé peklo". Fanoušci hnali od první vteřiny Válečníky vpřed a neodradil je ani nevydařený začátek. Ohlušující povzbuzování se ale během vteřiny mnohokrát proměnilo v pískot. To když diváci nebyli spokojeni s verdiktem rozhodčího.

První finálové utkání basketbalové ligy se hrálo na děčínském zimním stadionu. Válečníci se utkali s Nymburkem.
FOTO, VIDEO: V prvním finále Děčín s Nymburkem prohrál. Fanoušci byli úžasní

Atmosféru zápasu si po jeho skončení pochvalovali trenéři i hráči obou týmů.

„Krásná atmosféra. Skvělé utkání pro basketbal, Děčín i Českou republiku," řekl po zápase trenér Nymburka Ronen Ginzburg.

„Chtěl bych poděkovat fanouškům. Bylo to velmi důstojné pro první finálový zápas," přidal se děčínský lodivod Pavel Budínský.