Tým zůstal trenéru Pavlu Budínskému, který načíná na severu Čech 12. sezónu, prakticky pohromadě, novinkou je ale nový klubový mecenáš. Pro následujících pět let totiž klub získal generálního sponzora v podobě děčínské skupiny ARMEX. „Pro náš klub znamená spojení s firmou Armex Holding, a.s. ekonomickou stabilitu, která je pro fungování klubu na profesionální úrovni nezbytná. Věříme, že toto spojení dokážeme využít a posuneme klubu opět o kus vpřed," pochvaloval si generální manažer BK ARMEX Děčín Lukáš Houser.

S novým názvem klubu přichází změna jména domovské haly. Válečníci od nové sezóny budou hrát v ARMEX Sportcentru. „Spojení naší skupiny s děčínským basketbalem je naprosto přirozené. Již od začátku 90.let působíme v Děčíně a podílíme se na mnoha projektech. Basketbalový klub je příkladem úspěšné sportovní tradice v našem městě. Troufám si tvrdit, že naše skupina je zase příkladem úspěšného podnikání. Je pro nás důležité, aby se město a tento region nadále rozvíjely a spolupráce s BK Děčín je k tomu dobrou příležitostí," uvedl Antonín Hlavsa generální ředitel a majitel skupiny ARMEX.

Rozpočet děčínského klubu se ale výrazně nemění. „Dá se říci, že bude stejný, jako v minulé sezóně. Díky novému sponzorovi se nám podařilo nahradit ztráty těch finančních subjektů, s kterými pro tento rok už nemůžeme počítat," zdůraznil Houser. Válečníci tak budou hospodařit s více než 12 milióny.

DĚČÍNŠTÍ BASKETBALISTÉ získali po 10 letech nového generálního sponzora.„Výši finanční pomoci od našeho nového generálního sponzora nebudeme zveřejňovat. Samozřejmě jsme rádi, že nám pomáhá město a další menší sponzoři," podotkl president klubu Miroslav Chrástný.

Novou finanční pomoc kvitoval i trenér Pavel Budínský. „Je to pro nás velmi dobrá zpráva, takový sponzor tu nebyl strašně dlouho," přiznal a vzápětí tak trochu odhalil sezónní cíle. „Je nám jasné, že fanoušci budou namlsaní a očekávají finálovou účast. Já bych byl spokojený s první čtyřkou, tudíž účast v semifinále play-off. Sezóna je ale dlouhá, otázkou bude, jak nám vydrží zdraví. Raritou je, že jsme společně s Opavou jediným týmem, který má ve svém kádru samé české hráče. A navíc jsou naši rozehrávači Vyoral se Šiškou nejmladším duem celé soutěže," dodal.