Jen jeden z dvanácti vyzyvatelů dokázal v této sezoně přemoct obhájce titulu a devítinásobného šampiona z Nymburka. Tento ceněný primát získali basketbalisté Děčína, kteří tuzemského suveréna skolili na vlastní palubovce 29. prosince loňského roku. Dnes Nymburk opět dorazí na sever Čech. A všichni natěšení fanoušci se ptají: Bude se historie opakovat?

V letošním ročníku Mattoni NBL svedly mezi sebou Děčín s Nymburkem tři vyrovnané bitvy a pokaždé se radoval domácí tým. „Čtvrté vzájemné utkání s Nymburkem bude bez pochyby patřit k těm nejobtížnějším, které nás v této sezoně ještě čekají," uvědomuje si děčínský trenér Pavel Budínský v upoutávce na  klubovém webu. „Jednak proto, že si Nymburk v Mattoni NBL vede zcela suverénně, ale především se dá očekávat, že jediná porážka, kterou zaznamenal na naší palubovce, bude dostatečně silnou motivací pro všechny jeho hráče a celý realizační tým. A to je myslím velká odměna a zároveň výzva se s touto situací srovnat. Proto všichni musíme být dostatečně mentálně silní a odolní a pokusit se podat výkon z kategorie mimořádných," apeluje na své svěřence reprezentační lodivod.

Nymburk absolvoval generálku na dnešní souboj s Děčínem v neděli, kdy se postavil  proti nejbohatšímu evropskému týmu CSKA Moskva.  Mezinárodní měření sil vyznělo lépe pro ruského giganta, který si odvezl výhru 76:63 (v dresu poražených se blýskl šestadvaceti body Rančík).

To Válečníci ze severu mají za sebou domácí výhru nad Ostravou, která byla první v letošních vzájemných kláních. „Věřím, že vítězství nad Ostravou dodalo mému týmu patřičné sebevědomí a zároveň zesílilo pozvánku na tento duel. Proto očekávám vyprodanou halu skvělých fanoušků, kteří vytvoří pravou domácí kulisu," říká Budínský.

Hit NBL začne ve středu od 18.00.