BK Děčín – Geofin Nový Jičín

85:86 (43:42)

Aby se zase pootevřela museli by děčínští basketbalisté zvítězit v pátečním duelu na novojičínské palubovce. Určitě se o to poperou, ale bude to nesmírně těžké. Úterní duel byl dlouho jako na houpačce. První čtvrtinu vyhráli domácí o osm bodů, druhou zase hosté o sedm. Třetí pak znovu domácí o šest. Rozhodující momenty ale přišly až v poslední části. V té to bylo pět minut před koncem 72:72 a začalo to pravé drama. Koncovku pak zvládli lépe hosté, kteří tak nakročili výrazně do finále. „Byl to těžký zápas se šťastným koncem. V závěru se asi domácí zalekli výhry a nám se podařilo zápas otočit. Vyhráli jsme a vedeme dva nula, takže spokojenost,“ radoval se trenér hostů Zbyněk Choleva. Jeho protějšek Pavel Budínský konstatoval: „Byl to pro nás zápas s hořkým koncem. Rozhodl závěr, v tom se Muirhead trozhodl že to veme na sebe a my na něj nedokázali zareagovat. To rozhodlo.“

Čtrtiny: 28:20, 15:22, 24:18, 18:26. Trojky 8:9. Doskoky 34:35. Bloky 2:6. 1020 diváků, řídili Vyklický, Lukeš, Hošek.

Za Děčín: Hatcher 25, Williams 16, P. Houška 13, J. Houška 10, Soukup 6, Alič 5, Balík a Miloš po 4, Pištecký 2. Za hosty nejvíce: Muirhead 23, Ubilla 17, Walker 17, Pospíšil 12.