Severočeši bez rozehrávače Vyorala vůbec nezvládli úvod pátečního hitu 14. kola, favorita pustili do vedení 13:0 a to se proti takovému soupeři nevyplácí. Domácí se na zdramatizování zápasu nezmohli a jasně prohráli. Děčínu nepomohlo ani 20 bodů exnymburského Pomikálka.

„Gratuluju Nymburku k přesvědčivému vítězství. Kdybychom měli hodnotit tohle utkání a zanalyzovat hru, tak bychom popsali asi tak tři role toaletního papíru. Po pěti minutách bylo jasné, jakým způsobem se utkání bude odvíjet," začal s hodnocením domácí kouč Pavel Budínský.

Nymburský trenér Ronen Ginzburg si také pochvaloval výborný vstup svých svěřenců do pátečního šlágru. „Začali jsme dobře a soustředěně v obraně, Děčín minul několik otevřených střel. Zápas jsme zvládli," pochvaloval si.

Oba trenéři se shodli, že na hře Děčína byla znát absence rozehrávače Tomáše Vyorala. „My jsme nastoupili s příliš velkým respektem. Hrát s Nymburkem bez Tomáše Vyorala je samozřejmě dvojnásobně složitější," přiznal Budínský.

„Důležitou také bylo, že domácím chyběl rozehrávač Tomáš Vyoral. To byl velmi podstatný fakt," zdůraznil Ginzburg.

Válečníci museli spolknout třetí porážku v řadě, druhé místo v tabulce je v ohrožení. „Děkujeme divákům, že byli shovívaví a pochopili, že čelíme úplně jinému týmu, než jsme v lize zvyklí," dodal děčínský trenér.

BK ARMEX Děčín - Nymburk 62:100 (11:26, 30:46, 48:75)

Nejvíce bodů: Pomikálek 20, Šiška 12, J. Houška 10 – Hruban 16, Randle a Dixon po 15, Benda 12, Sant-Roos 11.