Ani další kolo Severočeské ligy basketbalistů nepřineslo našim okresním zástupcům radost z vítězství.

Slovan Varnsdorf doma nedotáhl do zdárného konce dobře rozehrané utkání proti Mostu, Juniorka Děčín si v České Lípě připsala již šestou porážku v řadě!
Varnsdorfu se před utkáním s lídrem soutěže přeci jen pár hráčů uzdravilo. Ovšem na jejich výkonu byla znatelná jejich absence z předešlých dnů. Baník přijel řádně připraven a v plné síle a Slovan jej až v závěru první části dokázal nepatrně zaskočit bodovým přídělem. Již před poločasem začal ovšem nenápadně rozehrávat svůj part nejlepší hráč zápasu Rosenbaum, který dal nakonec 35 bodů a i v dalším průběhu to byl především on, kdo stále držel Baník Most v mírném náskoku. Katastrofální a bohužel rozhodující vstup do druhé půle (0:11, 3x3 Malý) předznamenal osmibodové manko před poslední desetiminutovkou.

V ní ještě domácí dokázali stáhnout až na rozdíl jednoho bodu, ale téměř bezchybné trestné hody soupeře Varnsdorf tentokrát proti silnému soupeři a za vynikající domácí atmosféry odsoudil do role poraženého.

Ve 14. kole zajížděla Juniorka do České Lípy, která měla prozatím stejnou bilanci jako Juniorka. Zápas byl vyrovnaný pouze v první čtvrtině, pak se Juniorce přestalo dařit. Soupeř toho dokázal využít a do poločasu si vytvořil 24bodový náskok. I přes velkou snahu hostující Juniorky se náskok nepodařilo snížit, naopak soupeř ho ještě nepatrně navýšil na propastných 29 bodů. Juniorka si tak připsala na své konto šestou prohru v řadě.

Prozatím pátý Slovan Varnsdorf hraje další zápas v pátek 24. února od 19.30 v Liberci proti tamní Slávii. Juniorka hraje také v pátek 24. února, doma od 19.45 přivítá BK Teplice B.

TJ SLOVAN VARNSDORF – BANÍK MOST 84:91 (22:18, 39:41, 59:67)
Body Slovan: Voráček 23, Lehroch 17, Činka 14 (2x3), Buben 13 (2x3), Husár 6, Novotný 6, Šišulák 5, Vakulenko 0, Tomek 0, Unger 0, Ježek 0, Horáček 0
TH: 22/12 (55%) – 32/27 (84%). Trojky: 4 – 10. Fauly: 24 – 21. 70 diváků.

BK ČESKÁ LÍPA – BK JUNIORKA DĚČÍN 97:68 (19:15, 53:29, 70:47)
Body Juniorka: Dlask 19 (2x3), Bažant 17 (1), Malý 12, Fiala 7, Teršl 5, Fujera 3 (1), Janota 3, Čonka 2.