Hlavním a avizovaným bodem oslav bylo přípravné utkání mezi českým vicemistrem minulého ročníku Kooperativa NBL a vítězem Českého poháru BK ARMEX Děčín, a loňským prvoligovým týmem země čerstvých mistrů světa, německým BBC Bayreuth. Několik stovek diváků sledovalo velmi atraktivní a vyrovnané utkání, které oba týmy na varnsdorfské palubovce společně předváděly. Důkazem je i komentář na webu dlouholetého partnera varnsdorfského klubu, který vyzdvihl organizaci akce i atmosféru utkání. Nakonec se z vítězství radovali hráči BBC Bayreuth, kteří předvedli v závěru o něco málo více povedenějších akcí než ti děčínští. Každopádně to byla pro všechny parádní podívaná.

Neméně důležitým, a pro oslavence překvapivým momentem, bylo blahopřání k životnímu jubileu dvěma významným osobnostem místního basketbalu. V letošním roce totiž slaví kulaté 70. narozeniny dlouholetý trenér, předseda a funkcionář, člověk, bez nějž si místní oddíl málokdo dovede představit, pan Miroslav Novotný, a také letitý a všem známý rozhodčí, v současnosti také jeden z trenérů, pan Karel Šural. Oslavencům přijela popřát řada bývalých svěřenců a známých napříč několika generacemi.

Po utkání následovalo příjemné posezení bývalých i současných hráčů, kteří během těch dlouhých let v klubu působili a působí. Zakončení oslav proběhlo v neděli, kdy se v rámci předsezónní přípravy střetlo varnsdorfské „béčko“ mužů s německým Görlitzer BC Squirrels.

ZDENĚK STROLENÝ