Na Válečníky čekalo celkem sedm stanovišť v rámci tvrdého kruhového tréninku. „Kluci mají dobrou fyzičku, ale mohlo by to být ještě lepší. Vždy je co zlepšovat. Je vidět, že kluci neumí povolit tam, kde mají. Neumí odhadnout, 
u kterých cviků si mohou trochu odpočinout. Jedou celou dobu naplno. Myslí hlavně na to, aby to už měli za sebou," hodnotil výkon basketbalistů Václav Němeček.

Hráči si samotný trénink opravdu pochvalovali. „Mám z toho dobrý pocit, vyzkoušeli jsme si úplně něco nového. Zjistili jsme, že Venca měl pravdu, když říkal, že u toho musíme používat víc hlavu. Trénink měl dobrou intenzitu, bylo to hlavně něco jiného, než když trénujeme v hale," prozradil děčínský basketbalový kapitán Jakub Houška.

A jaký cvik se děčínským košíkářům líbil nejvíce? „Bylo to všechno zajímavé, švihání s lany, mlácení kladivem do pneumatiky. Všechno bylo dobré a prospěšné," dodal 
s úsměvem Houška.

Jak vůbec vznikl nápad na nevšední trénink? „Přišel za mnou můj kamarád Pavel Budínský a říkal, že potřebuje, aby hráči byli dravější a že bychom mohli spojit síly. A já jsem souhlasil, tak jsme šli na věc," usmíval se Václav Němeček.

„S Vencou Němečkem se 
o tom bavíme už několil let. Využili jsme faktu, že máme 
v lize deset dní pauzu. Hlavně jsem chtěl udělat nějakou změnu a zpestřit dosavadní trénink. Celá akce splnila má očekávání, Venca ten trénink zkušeně řídil. Vše bude dobrým zrcadlem pro našeho kondičního trénera Vláďu Hojku. Ví, jak kluci vypadali v zátěži a jak na ní reagovali. Není vyloučeno, že si to ještě celé zopakujeme. Možnosti jsou, ale otázkou je hlavně ten čas. Toho moc nemáme ani my a ani Venca Němeček, ale snad se to ještě někdy povede," podotkl trenér BK Děčín Pavel Budínský.