Potvrdili tak svou dominanci v NBL, ve které za celou sezonu prohráli jediné utkání a celkově jen dva z posledních 108 duelů.

Nymburk byl jasným favoritem, přičemž Děčín postupem do finále vyrovnal své loňské maximum. Válečníky navíc trápily rozsáhlé zdravotní potíže včetně příušnic, a tak čtvrtfinalistovi prestižní VTB ligy nedokázali konkurovat.

Staronový šampion si ziskem titulu zajistil start v hlavní fázi premiérového ročníku Ligy mistrů FIBA.

"Druhé místo je pro nás jednoznačně úspěchem. Tady se prostě hraje o druhé místo. Jak je míč kulatý, tráva zelená a nebe modré, tak je Nymburk českým šampionem. Mrzí mě, že jsme nemohli být pro Nymburk více konkurenceschopní. Limitovaly nás zdravotní potíže, navíc se všechny tři zápasy odehrály v šesti dnech. Na druhou stranu to byla škola pro mladé hráče jako Vyoral, Šiška, Kroutil, nebo Ježek. Pro nás to byla skvělá sezóna, ale ve finále bylo vidět, že Nymburk je tým, který má evropskou kvalitu," pravil po zápase děčínský trenér Pavel Budínský.

"Za další titul jsme samozřejmě rádi. Hned první zápas byl hodně přesvědčivý, v tom druhém Děčín kladl větší odpor. Dnes se to pouze dohrávalo. My jsme mohli maximálně polevit v koncetraci, to mohlo být naší slabinou. Ale nestalo se tak. Myslím si, že to byla celkově pro Nymburk jedna z nejlepších sezón," říkal zkušený nymburský basketbalista Jiří Welsch.

Nymburk chtěl o titulu rychle rozhodnout a už v první čtvrtině nastřílel 35 bodů. Téměř každý jeho útok končil košem a Děčínu se nedařilo soupeře přibrzdit. Domácí tak už v 15. minutě vedli o třicet bodů a o vítězi nebylo pochyb.

Děčín se však nevzdával a bojovným výkonem ve druhé půli na chvíli přibrzdil ofenzivní smršť domácích. Pomáhali mu i fanoušci pokřikem: „Tak jsme druzí, no a co". Trenér Pavel Budínský dával i hodně prostoru mladým hráčům, pro které šlo o velkou zkušenost měřit se s hráči Nymburku v jejich vrcholné formě. Nymburk pak i trochu polevil a hrál spíše pro diváky.

Poslední minuta už se nesla v roli oslav a gratulací. Slavily oba celky a děčínští fanoušci děkovali svým hráčům za celou sezonu.

Finále play off basketbalové ligy mužů – 3. zápas:

Nymburk – Děčín 102:53 (35:16, 67:30, 86:43)

Nejvíce bodů: Randle 22, Hruban 14, Dixon 11, Vaughn 10 – Kroutil 13, Vyoral 12, Pomikálek 9. Konečný stav série: 3:0.