„Hráči mají individuální plány, společně netrénujeme. Takhle to bude do pondělí. Pak budeme řešit, co bude dál. Každopádně kluci teď prostě ví, co mají dělat,“ řekl Lukáš Houser, generální manažer BK ARMEX Děčín.

Jaké jsou šance na pokračování ligy? Sice není rozhodnuto, ale… „Ve středu bude schůze Asociace ligových klubů. Poté už budeme chytřejší. O všem ale pak rozhodne až konečný verdikt výboru České basketbalové federace. Můj odhad? Tak pokud bych to měl teď tipnout, tak si myslím, že se liga ukončí. Ale je to opravdu jen můj odhad,“ podotkl Houser.

Děčínský klub tak musí řešit, jak bude platit nejenom samotné hráče, ale také realizační tým a další zaměstnance klubu. „Aktuálně to řešíme, vše probíhá poměrně rychle. Nechci předbíhat co se stane, nebo nestane. Ale rozhodně nechceme a nemůžeme někoho nechat na holičkách. To prostě nejde. Teď ale nedokážu přesně říct, jak to vše bude. Záleží také na tom, jak celá situace ovlivní finanční chod klubu. Z toho se pak bude muset vycházet dál,“ prozradil Houser.

Už teď je jasné, že děčínský basketbalový klub přijde o příjmy ze vstupného. Může se stát, že někteří sponzoři nedodrží své závazky. „Všechno ukáže čas. Je jasné, že co se týče vstupného, tak tam finanční úbytek prostě bude. Chodí k nám hodně diváků. Likvidační výpadek to sice nebude, ale nějaká částka nám prostě bude chybět. Navíc permanentky platí jen pro základní část, ne pro play-off. Tady ten propad může být ještě vyšší. Ale jak jsem řekl, musíme počkat až na vyjádření federace,“ dodal generální manažer děčínských Válečníků, kteří jsou úřadujícími vicemistry Národní basketbalové ligy.