Ze scénáře Národní basketbalové ligy zbývá v nadstavbových skupinách naplnit poslední kapitola. A zatímco děčínští basketbalisté mohou derniéru pojmout pouze jako generálku na play off, Ústí nad Labem si vstupenku do vyřazovacích bojů, bez ohledu na ostatní, zajistí v případě výhry v Jindřichově Hradci.

Pandy nyní hájí ve skupině A2 na osmém místě jednobodový náskok před Ostravou. Nová huť nastoupí doma proti poslednímu Prostějovu.
Sluneta k naplnění cíle zvládla první předpoklad, když si doma poradila s Brnem a díky prohře Ostravy ve Svitavách se vrátila do top osm. Nyní už má postup pouze ve svých rukou. Trenér Antonín Pištěcký má navíc kompletní kádr.

„První dva předpoklady (výhra s Brnem a prohra Ostravy ve Svitavách) dopadly dobře, teď už je to zase jenom na nás. Musíme do zápasu dát všechno, víme, že Lions mají nyní formu, a navíc doma hrají o to lépe. Mají taky několik zahraničních hráčů v kombinaci s několika zkušenými českými, a tak můžeme očekávat divácky zajímavý duel. Jako vždy bude rozhodovat obrana," řekl ústecký pivot Stanislav Votroubek.

Děčín čeká poslední skupinový zápas s Kolínem, tedy soupeřem, který ho čeká i ve čtvrtfinále. „Pro oba to bude generálka. Zdali se bude taktizovat nebo dostanou prostor náhradníci, ukáže až samotné utkání. Rozhodně ale chceme hrát poctivý basketbal, protože za týden začne vrchol sezony a my chceme být připraveni," ujistil děčínský trenér Pavel Budínský.