V sedmém kole si na palubovce svitavských Turů připsali již šestou výhru, tentokrát 81:74, potvrdili cenné domácí vítězství nad Prostějovem a upevnili si třetí příčku tabulky.

Méně spokojeni jsou v táboře ústeckých Pand. Sluneta sice v Pardubicích skvěle začala, po deseti minutách vedla o deset bodů, avšak favorizovaní domácí ještě do poločasu nepříznivý vývoj otočili a nakonec zvítězili 84:69.

Třetí výhrou za sebou si Východočeši pojistili čtvrtou příčku před Ostravou, která zvítězila nad USK  70:55.

Zpět k BK Děčín. Parta kolem trenéra Pavla Budínského a reprezentačního kapitána Luboše Bartoně potvrdila, že to na scéně NBL proti Svitavám umí. Důkaz? Stoprocentní bilance a už sedmé vítězství v řadě.

„Soupeř hrál dobře, organizovaně. Svitavy jsou tým, který ví, co chce hrát, má ve svém středu spoustu hráčů, jež jsou nebezpeční ve hře jeden na jednoho, nebo i týmovým pojetím, ale v takovémto utkání je vždy důležité, co hráči na hřišti vidí a jak se rozhodují. My jsme v některých pasážích udělali lepší rozhodnutí a to byl podle mne ten důvod, proč jsme vyhráli," řekl spokojený děčínský trenér Pavel Budínský.

Za výsledek byl hodně rád. „Chtěli jsme potvrdit vítězství nad Prostějovem, které nás stálo hodně fyzických sil – a dnes to bylo na výkonu vidět. Tentokrát jsme hráli tempo basketbal a trošku jsme utíkali z naší identity," uvedl kouč vítězů pro klubový web k utkání.

„Myslím si, že rozhodla lepší volba střeleckých pozic, zejména ve čtvrté čtvrtině.  Chtěli jsme, ale bohužel kvalita byla na straně Děčína vyšší a my se z toho musíme poučit," hodnotil svitavský trenér Lubomír Růžička.

Svitavy – Děčín 74:81 (16:15, 37:43, 53:59)

Nejvíce bodů: Kyles 19, Jelínek a Kornowski po 15, Macela 10 – Venta 19 ( (+ 6 asistencí i získaných faulů; trojky 6/4), Stria 19, Bartoň 16 (+ doskoků),  Bosák a Jiříček po 9. Rozhodčí: Hošek, Kec, Jeřáb. Trestné hody: 19/15 – 15/12. Fauly: 19:23. Trojky: 9:11.