Stobodová střelecká exploze rozmetala soupeře severočeských basketbalistů ve víkendových zápasech nadstavbové části Národní ligy. Tlaková vlna smetla na severu Čech pražský USK, který Děčín rozprášil jednoznačně 100:59. Drtivý úder zasadilo Ústí poslední Opavě, kterou zničilo 102:82.

Válečníci z Děčína nevstoupili do domácího utkání 5. kola skupiny A1 dobře, když brzy prohrávali 2:6, ještě do konce první čtvrtiny ale dokázali otočit na 26:15 a v poločase vedli už o 19 bodů. Po přestávce se děčínská mašina nezastavila a minutu a devět sekund před závěrečnou sirénou docílila magické stovky, o kterou se postaral Jan Bejček.

„Jsem moc rád za vítězství a za to, že jsme předvedli poměrně kvalitní výkon na obou polovinách hřiště. Potřebovali jsme se vrátit k týmovějšímu pojetí hry v útoku i obraně, což se zadařilo, a z toho plynula i ta produktivita. Byli jsme agresivní, což jsme chtěli držet celých 40 minut. To nám také přineslo ovoce, to jsme my – BK Děčín, takhle můžeme být úspěšní,“ řekl pro klubový web trenér Děčína Pavel Budínský.

Ústecké Pandy se na dvacetibodovou výhru v 10. kole A2 u poslední Opavy nadřely. V poločase zaostávaly za soupeřem o pět bodů, ve třetí čtvrtině ale skóre otočily na 73:68 a při nástupu do poslední desetiminutovky si vypracovaly klíčový devítibodový náskok, když tři minuty nedovolily Slezanům úspěšně zakončit.

„Jsme spokojeni s výsledkem a také s výkonem z druhého poločasu. V tom prvním jsme byli špatní na obranné polovině, náš výkon byl bezkrevný. Druhá dvacetiminutovka byla ale jiná, zlepšili jsme se a zaslouženě vyhráli,“ řekl trenér Ústí Roman Bednář, jehož tým ztrácí na play off opět už jen dva body.