Juniorka prohrála těsně s lídrem Slunetou Ústí nad Labem, Slovan Varnsdorf doma přejel druhý ústecký celek – USK Slávii.

Juniorka prohrála na palubovce Slunety těsně 76:74. Utkání, které se muselo líbit, nepostrádalo sportovní úroveň ani emoce z obou stran. Zkušenost domácích se projevila hned v první části chytrou hrou na děčínskou zónovou obranu a střelbou trojek. Celkově dost vysoký počet devíti ti úspěšných trojek (ostrostřelec Žalud 5, exligový Zajíc 3) však hosté doháněli rychlou hrou a zakončením z pod koše (Malý, Fiala) a tím dost dlouho, byť malým rozdílem, vedli. Pravděpodobně rozhodla územní obrana Slunety, která děčínské hráče podstatně zabrzdila. Náskok ještě Děčín stáhl, díky nejlepšímu výkonu v sezóně Ondry Dlaska. Na víc to ale nestačilo.

Slovan Varnsdorf doma porazil USK Slávii Ústí nad Labem vysoko 105:77. Výkony Slovanu mají gradující tendenci, což se potvrdilo i v souboji proti mladému celku z Ústí. Soupeř vyrukoval proti domácím basketbalistům s posilami, to však Slovan nezastrašilo. První poločas byl velmi vyrovnaný, rozhodnutí padlo ve třetí čtvrtině, kterou Varnsdorf vyhrál 32:16!

Slovan Varnsdorf tak drží pěknou pátou příčku a má 23 bodů. Naopak děčínská Juniorka má bodů 19 a je prozatím na předposlední desátém místě.

Sluneta Ústí – Juniorka Děčín 76:74.

Body: Dlask 24 (2x3), Fiala V. 19, Malý 15, Bažant 10 (2x3), Fujera 3(1x3),Cafourek 2 .

Slovan Varnsdorf – USK Slavie Ústí 105:77.

Body: Činka 20 (1x3), Šišulák 18 (1x3), Buben 17 (3x3), Voráček 17, Novotný 14, Lehroch 9, Beran 4, Horáček 4 (1x3), Ježek 2, Relich 0, Vakulenko 0, Doležal M. 0.