Na souboj s mistrem jsou už natěšení rovněž diváci, kteří se chystají na sobotní autobusový výjezd a na následnou středeční domácí premiéru, kterou chtějí už tradičně pomocí světlého oblečení a až fanatické podpory proměnit v „bílé peklo“!

Z hráčů srší odhodlání, touha po zázraku.

„Čeká nás vrchol sezony a odměna pro všechny, kteří mají s basketbalem v Děčíně co do činění,“ řekl před zahájením semifinálové série, která se hraje na tři výhry, 27letý děčínský křídelník Antonín Pištěcký.

Nymburk je po nedávných těžkých zkouškách v Adriatické lize a v evropských pohárech na scéně Národní basketbalové ligy gigant číslo jedna, téměř neporazitelný. „Čtvrtfinálové boje s Ostravou byly těžké, ale nyní nás čeká další série a to mnohem náročnější. Pokusíme se překvapit soka, který soupeřil s týmy jako je Partizan Bělehrad, Sevilla neb Galatasaray Istanbul,“ uvedl Jakub Houška, kapitán BK Děčín.

Nymburk se zapojil do NBL až do skončení základní části. Všech deset duelů v nadstavbě vyhrál.

„K soupeři chováme respekt, ale ne obdiv! Do každého zápasu semifinále půjdeme s odhodláním vyhrát a pokusit se o postup do finále. Budou to tvrdé boje, o tom jsme se už přesvědčili. Musíme do nich dát všechen svůj talent, um, víru a především srdce… Pak věřím, že dokážeme vzdorovat i tak kvalitnímu soupeři,“ prohlásil pro klubový web 30letý děčínský křídelník Luboš Stria.

První zápas série se hraje zítra od 16:00 na palubovce středočeského klubu, druhý duel uvidí ve středu od 18:00 fanoušci v Děčíně.