Pavel Houška věří, že posílený tým bude opět bojovat o medailové příčky. „Ještě potřebujeme pár zápasů na sehrání a bude to dobré,“ uklidňuje fanoušky reprezentant.

Pavle, jaká je nálada v týmu?

Dobrá, všechno je v pohodě. Potrénovali jsme a už se těšíme. Zápas je totiž nejlepší forma tréninku. Prostějov je favoritem celé soutěže a očekávám těžké utkání plné osobních soubojů. Doufám, že vyhrajeme.

Klub opustilo pět hráčů a čtyři včetně starého známého Sanderse přišli. Jak moc se tým přes léto změnil?

Vedení chtělo udržet základní osu a jsem rád, že jsme zůstali pospolu. Vrátil se zkušený Ell, což je super a tým se doplnil mladými hráči. Potřebujeme se víc sehrát, bude to chvíli trvat, než si to sedne.

Jak se v přípravě jevila spolupráce Hatchera se Sandersem?

Vycházejí si vstříc. Dokáží hrát vedle sebe i jeden za druhého zaskočit. Žádný problém v tom není.

Kromě obou Američanů bude tým spoléhat i na vás…

Absolvoval vlastně dvě přípravy, s reprezentací a pak i s Děčínem, tak doufám, že to bude někde znát a vidět (úsměv).

Po sezoně jste neměl moc času na odpočinek. Nebojíte se, že se dostaví únava a s ní zranění?

Znovu se mi ozvala záda, ale dal jsem se dohromady, tak jsem rád. Mně stačí týden čtrnáct dní na dobití baterek. Po sezoně jsme měli volno tři neděle, a to jsem dělal státnice. Jo, aktivní odpočinek, to já můžu (smích).

Nymburk bude hrát Adriatickou ligu a neabsolvuje základní část NBL. Nemrzí vás, že budete ochuzeni o zápasy s českým mistrem?

Mrzí. Sice jsme s ním prohrávali, ale je to nejlepší český tým a zápasy proti němu vám dají víc. Je to škoda, ale musíme to respektovat.

Jaké má Děčín ambice?

To je těžké posuzovat. Rádi bychom byli mezi prvními pěti, ale nedokážu odhadnout, jestli to bude na medaili. To ukáže až čas.