Kdo získá druhé místo po základní části Národní basketbalové ligy? Odpověď dá dnešní zápas mezi Děčínem a Pardubicemi. Kromě výhodnějšího postavení pro nadstavbu je v banku i tučná prémie, kterou si po 22. kole rozdělí první čtyři celky.

„Pardubice jsou náš tradiční rival, se kterým bývají velmi atraktivní a vypjaté duely,“ těší se na utkání kouč Děčína Pavel Budínský.
Dnešní soupeři se velmi dobře znají. Dresy obou klubů nosili Miloš či Sanders, manažer Pardubic Stara zas působil dlouhá léta v Děčíně a trenéři Budínský se Slowiakem jsou parťáky v národním týmu. Velcí rivalové se snad už ani nemůžou ničím překvapit. Vždyť jen v loňské sezoně se utkali hned osmkrát, přičemž z tohoto „mini“ souboje vyšly lépe Pardubice, které Děčín vyřadil ve čtvrtfinále play off. V posledním měření sil však zvítězili Severočeši, ti na východě uspěli v těsném poměru 69:68.

„Určitě nám budou chtít vrátit prohru z prvního vzájemného utkání,“ uvědomuje si Budínský v komentáři k utkání na klubovém webu. „Prim v pardubickém týmu hrají nejen Američané, ale i čeští reprezentanti a ex-reprezentanti. Očekávám náročnou bitvu plnou osobních soubojů,“ zdůrazňuje kouč a doufá, že jeho parta druhé místo udrží. „Věřím tomu, že pauza náš herní výkon neovlivní a my budeme hrát dostatečně nažhaveni s co největší podporou našich fanoušků v zádech.“

Severočeští basketbalisté měli v uplynulém kole volno a čtrnáctidenní pauzu využili mimo jiné také k návštěvám škol a ve středu zavítali i do dětského domova v Krupce, odkud děti jezdí fandit na zápasy do Děčína.

„Jsme přesvědčeni, že pro děti bylo setkání s hráči a trenérem jedinečným zážitkem a budou na něj rádi vzpomínat. Nám všem se v domově také moc líbilo, bylo to velmi příjemné odpoledne. Již tuto sobotu by nás děti měly znovu přijet podpořit na utkání. Těšíme se na ně a věříme, že i my si zase někdy najdeme cestu k nim,“ řekla za všechny Alena Volrábová, vedoucí marketingu BK Děčín.

Očekává se bitva, v níž bude druhý Děčín odrážet nájezd čtvrtých Pardubic, vypukne na severu Čech dnes v 18.00.