„Základní část byla asi taková, jaká měla být. Naše výkony tomu odpovídali. Mohlo to být i lepší, ale nepovedl se nám start do sezony. Byly tam dvě, tři smolné porážky. To nás trochu srazilo, ale pak přišla ta šňůra sedmi výher v řadě a to nás posunulo směrem vzhůru. Mrzí nás, že jsme po boji prohráli poslední dva zápasy. Čtvrté místo ale prostě odpovídá,“ řekl s úsměvem Lukáš Houser, generální manažer BK ARMEX Děčín.

Válečníci dokázali už dvakrát porazit třetí Ústí nad Labem, jednou už si připsali skalp Nymburka. Ale zatím nenašli recept na Opavu. Včetně Federálního poháru s obhájcem titulu padli už třikrát. „Opava ještě více zkvalitnila svůj kádr. Federální pohár neřešíme, to bylo v rámci přípravy. V lize jsme proti Opavě sehráli dva skvělé zápasy. U nich nám chyběl zraněný Pomikálek, Walton nedohrál kvůli vyloučený. Doma to byl vyrovnaný zápas, který jsme ztratili v koncovce. Opava byla trochu zkušenější a šťastnější. Ale jsme schopni proti nim hrát vyrovnanou hru a věřím, že je porazíme,“ zdůraznil odhodlaně.

Děčínský kádr se stavěl za pochodu, Houser věří, že už do něj vedení klubu nebude muset zasahovat. „Je to tak, už takhle tam bylo poměrně dost změň,“ přiznal. Trenér Tomáš Grepl na konci základní části připustil, že příchody Štěrby a Ogundirana byly poslední dílky do skládačky. „To ukáže další průběh sezony. Ve skupině A1 nás čekají samé těžké zápasy. Máme teď širší rotaci. Pokud vydrží zdraví, jsme schopni se postavit každému,“ pokýval hlavou.

Zdroj: BK ARMEX Děčín

Cíle v nadstavbové skupině jsou pro děčínský basketbal jasné. „Určitě chceme udržet čtvrté místo, které zaručuje fakt, že play-off budete začínat doma. A to může být velká výhoda. Na druhou stranu se budeme snažit dohnat tři týmy, které jsou před námi. Na to se těšíme. Ale jak už jsem řekl, primární cíl je začínat play-off v naší hale,“ prohlásil.

Válečníci se mohou opět spolehnout na skvělé fanoušky. ARMEX Sportcentrum je v v posledních zápasech beznadějně vyprodané, číslo 1200 teď pravidelně svítí v pozápasových statistikách.

„Musíme být spokojení, samozřejmě velká škoda, že nemáme větší halu. Zájem je teď obrovský. Rozdíl je v tom, že lidi letos chodí od začátku sezony. Máme teď vyprodáno na každý zápas, je plno na sezení i na stání. Ta hala je napěchovaná, pomohly i malé tribuny, kde sedí naši mládežníci. Atmosféra je skvělá,“ pochválil Houser děčínské fanoušky.

Válečníkům zafungovaly i filmové dokumenty, které už dvakrát vyprodaly děčínské kino Sněžník. „Za to jsme samozřejmě také hodně rádi. Chtěli jsme lidem ukázat, jak to u nás funguje,“ konstatoval.

Větší hala pro Děčín? Aktuálně jen sen bez reálných obrysů. „V tuhle chvíli řešíme s městem rekonstrukci vzduchotechniky, což je velký problém. Ve staré části naší haly je pak potřeba rekonstrukce šaten. Nová hala? V nejbližším horizontu jí nikdo stavět nehodlá, sami na to nestačíme,“ pokrčil rameny.

V minulé sezoně zažila česká nejvyšší basketbalová soutěž velký divácký boom. Ten pokračuje i letos, kde se kromě Kolína a Pardubic zvedly průměrné návštěvy na jednotlivé zápasy. „Hodně tomu pomáhá fakt, že liga je zase otevřená. Nymburk v minulé sezoně ztratil svou dlouhodobou dominanci, letos už pětkrát prohrál. Zápasy jsou hodně vyrovnané. Svěří divácký vítr přinesl nováček z Písku, jeho fanoušci jezdí i na venkovní zápasy. Lidé prostě chtějí chodit na basketbal, větší návštěvy logicky pomáhají samotným zápasům,“ dodal Lukáš Houser.