Jedna velká nervozita. Tak by se dal nazvat první poločase z děčínské strany. Domácí se neskutečně trápili v útoku. Výsledek? Za poločas dali pouhých dvacet bodů a nabrali sedmibodovou ztrátu.

Po změně stran to tam ale Válečníkům, které hnala vyprodaná hala, začalo padat. Po třetí čtvrtině už byli na dostřel, v té poslední skóre definitivně otočili. Prolomili útočné trápení a ve druhém poločase zaznamenali 49 bodů.

Zdroj: Deník/Alexandr Vanžura

Druhé utkání se hraje ve středu 17. dubna od 18 hodin opět v Děčíně.

Trenéři po utkání

Tomáš Grepl, trenér BK ARMEX Děčín: „Věděli jsme už před začátkem série, že to bude vyrovnané a napínavé. Už po posledním utkání v Brně v nadstavbové skupině jsem říkal, že budou rozhodovat hráči, kteří mohou plnit roli X-faktoru. A to se dnes potvrdilo. Brno nastoupilo s obrovskou energií a entusiasmem a my jsme letos nehráli proti lepší obraně, než byla ta brněnská v prvním poločase. Obrana hostů a naše neúspěšná střelba rozhodly o tom, že jsme za poločas dali jen dvacet bodů! Ačkoliv naše obrana fungovala, dostali jsme dvanáct bodů od Dáni a devět od Šimona Svobody. To byly klíčové momenty první půle. Po přestávce se nám podařilo tyto hráče ubránit, zlepšil se náš útok a se štěstím jsme vyhráli koncovku. Zítra je ale další zápas a musíme se na něj co nejlépe připravit.”

Jan Pavlík, asistent trenéra Basket Brno: „Kromě toho, že Boškovič trefil tři trojky, si myslím, že se žádné překvapení nekonalo. Věděli jsme, co nás v Děčíně čeká a velikou část zápasu jsme byli schopni vzdorovat děčínské tvrdosti a byli jsme takticky velmi dobře připraveni. Možná už na začátku nám chybělo přesnější zakončení, kdy jsme mohli utéct třeba do vedení o deset bodů. Je ale vidět, že Děčín je zkušený tým, má odehráno hodně těžkých utkání a obzvlášť na domácí palubovce umí otáčet zápasy. Zítra se hraje nový zápas, podíváme se na naše některé chyby z dneška, zkusíme je odstranit a věřím, že zítra to bude ještě zajímavější.”

Lukáš Houser, generální manažer BK ARMEX Děčín.
GM Děčína Houser: Chceme hrát o medaile, výchozí pozici máme dobrou

Hráči po utkání

Filip Kroutil, křídlo BK ARMEX Děčín: „Dnes to na začátku byla klasická play-off nervozita a když zahoukal poločasový klakson, opravdu jsem se podivil, protože skóre bylo spíš jako po první čtvrtině. Brno na nás bylo velice dobře připravené, znalo každou naši akci dopředu. Po přestávce se nám zlepšil útok, Zdravko trefil důležité trojky a také Matěj Svoboda, který byl v poločase nulový, se začal prosazovat a nakonec dal třináct bodů. Řekl bych, že ta nervozita z nás ve druhé půli spadla. Dnes rozhodovaly obrany a možná i zkušenosti, protože my jsme zvládli udržet hlavy nahoře, přestože se nám tolik nedařilo.”

Matěj Dáňa, rozehrávač Basket Brno: „Bohužel, dnes pro nás smutný konec a prohra o pět bodů. Čekali jsme těžké utkání, většinu času jsme se drželi ve vedení, ale v koncovce jsme udělali pár hloupých faulů a Děčín toho využil. Bylo tam také pár důležitých doskoků. Dobře jsme bránili a dostat od Děčína šedesát devět bodů na jeho palubovce myslím není špatné.”

BK ARMEX Děčín - Basket Brno 69:64 (11:11, 20:27, 45:46)

Body Děčína: Walton 16 (1x 3, 8 doskoků, 6 asistencí), Svoboda 13 (1x 3, 6 doskoků), Boškovič 13 (3x 3), Kroutil 11 (3), Šturanovič 8 (6 doskoků), Ogundiran 6 (5 asistencí), Pomikálek 2.

Body Brna: Dáňa 15 (3x 3), Brown-Soares 11 (1x 3, 7 doskoků), Š. Svoboda 11 (3x 3), Lee 10 (2), Půlpán 8 (6 asistencí), Šiška 5, M. Svoboda 3 (1x 3), Křivánek 1.

Střelba za 2 body 16/39:11/34, za 3 body 7/25:10/27, TH 16/22:12/21. Doskoky 47:40 (útočné 10:6), asistence 18:21, ztráty 13:12, fauly 21:23. Diváci: 1150.