Válečníci, které vedl trenér Jakub Houška, byli po prvním turnaji v Polsku neporaženi. Přemožitele našli až v osmém utkání této středoevropské ligy, když nestačili na velmi dobře hrající Inter Bratislava a prohráli 47:56. Ostatní čtyři zápasy ale vyhráli, když postupně porazili Brandýs nad Labem 45:42, ORLEN Akademia BM Stal 43:31, Frýdek-Místek 44:38 a Zastal Zielona Góra 48:42. V domácím prostředí tak obsadili druhé místo. Do All-star teamu se dostal děčínský Jonáš Netolický.

Mladí Válečníci sice poprvé prohráli, přesto skončili na druhém místě. Stejnou pozici drží i v průběžném pořadí.Mladí Válečníci sice poprvé prohráli, přesto skončili na druhém místě. Stejnou pozici drží i v průběžném pořadí.Zdroj: BK ARMEX Děčín„I přes první porážku kluci odešli z palubovky se vztyčenou hlavou, protože bojovali až do konce. Kluci ročníku 2011 opět nasbírali neuvěřitelnou porci zkušeností, která se jim jistě bude hodit v závěru sezóny, kdy půjde do tuhého a pokud bychom postoupili na mistrovství republiky, tak dvojnásob. Po dvou odehraných turnajích držíme v průběžném pořadí celé Středoevropské mládežnické ligy. Děkujeme městu Děčín, které kluky v tomto snažení podporu a oni městu na oplátku dělají velmi dobrou reklamu za hranicemi,“ uvedl trenér Jakub Houška.

Průběžné pořadí: 1. Inter Bratislava, 2. Válečníci Děčín, 3. Sršni Písek, 4. Górnik Airteam Walbrzych, 5. Brandýs nad Labem, 6. SKM Zastal Zielona Góra, 7. NH Ostrava, 8. ORLEN Akademia BM Stal, 9. Handlová, 10. Sokol Pražský, 11. Korona 1919 Krakow, 12. Frýdek-Místek.