A ten se díky dohodě mezi oběma kluby a Českou basketbalovou federací odehrál v termínu na začátku května ve Varnsdorfu, ve sportovní hale Západní. Po několika covidových letech, kdy nebylo možno pořádat prakticky žádnou větší akci, přivítali ve Varnsdorfu kromě Válečnic Děčín také výběry těchto klubů – HB Basket Praha, Sokol Nusle Praha a TJ Klatovy.

Vítězství nakonec získal tým HB Basket Praha, druhý byl Sokol Nusle, třetí Válečnice Děčín a čtvrté skončily Klatovy.

„Jak jsme v prvních organizačních krocích zjistili, kategorie těch nejmenších nemají v současné době v mnoha krajích kdovíjaké zastoupení, klubům chybí početně a výkonnostně naplněné ročníky, a družstva se pak takového vyvrcholení sezóny bohužel nemohou účastnit. Je proto dobré vyslat zprávu do světa o tom, abychom se právě dětem v tomto věku co nejintenzivněji věnovali. Náš klub, jako správný basketbalový patriot, chtěl tak nejen svými organizačními schopnostmi a známou diváckou podporou, ale také se již rozvíjející členskou základnou dětí ročníků 2010 a mladších dokázat, jak důležitá je každá forma a úroveň kolektivního sportování. Bylo také fajn, že se akce vůbec může konat, na čemž se shodli všichni zúčastnění. Zároveň jsme opět mohli sledovat radost bezstarostně a společně hrajících si dětí, a uvědomit si, co jim do života přináší výjimečné zážitky a emoce, které se těžko dají jakkoli nahradit,“ pravil Zdeněk Strolený, předseda TJ Slovan Varnsdorfu a člen řídící komise turnaje.

Festival se odehrál formou čtyřčlenné skupiny, kde si během pátku a soboty zahrál každý s každým a v neděli proběhla utkání o konečné třetí a první místo, dle umístění ve skupině.

„Přejeme všem hráčkám, které se Festivalu zúčastnily, aby si odnesly jen ty nejzajímavější a nejkrásnější zážitky, na něž nikdy nezapomenou, a které jim do budoucna pomůžou buď k nastartování vrcholové kariéry, anebo k získání dlouhotrvajících přátelství. Děkujeme," dodal Strolený.