V poločase to vypadalo na selanku. Možná diváci vzpomněli na pohárový zápas proti USK, který Děčín zvládl bez problémů. Válečníci ale nechali dobře rozehraný ligový zápas proti Brnu dojít do dramatu. V závěru ale zase zabrali a slaví důležitou výhru 69:63.

„Za vítězství jsem rád. Ukázali jsme svou horší tvář, kterou se prezentujeme při venkovních zápasech. Diváci si tak užili tento specifický aspekt naší hry,“ řekl po zápase děčínský kouč Pavel Budínský.

Jeho svěřenci přitom poslední domácí zápas v tomto roce rozehráli skvěle. V první třetině povolili hostům jen osm bodů, v poločase si hýčkali třináctibodový náskok.

„Začali jsme opravdu špatně, hlavně první čtvrtina byla hrubě nepovedená. Nechci se vymlouvat, ale sehráli jsme pátý zápas ve dvanácti dnech, navíc nejsme zdravotně stoprocentní. Na začátku a na konci se to asi ukázalo,“ posteskl si brněnský kouč Christianos Chougkaz.

DĚČÍN POLEVIL

Třetí čtvrtina byla z pohledu domácích hororová. Válečníci se začali trápit v útoku, za deset minut dali pouze osm bodů a nechali Brno vrátit se do utkání.
„Nehráli jsme tak jednoduše, nápaditě a účelně. Brno naopak zlepšilo svou hru, nám se nedařila střelba, ačkoliv tam bylo dostatek střeleckých pozic,“ posteskl si Budínský.

TRIPLE DOUBLE

Za stavu 52:52 zavelel trojkou Pomikálek, konec si Válečníci uhlídali. I díky skvělému výkonu zkušeného Roberta Landy. Ten si připsal velmi ceněný triple double (13 bodů, 10 doskoků, 12 získaných faulů). Prostě povedený večer pro ryšavého sympaťáka. „Jsem moc rád, že jsem mohl týmu pomoct. Zrovna den před zápasem jsme se s trenérem bavili, co bych měl v zápase dělat. A povedlo se,“ usmíval se skromný Robert Landa.

POSLEDNÍ DOMÁCÍ zápas v tomto roce odehráli Válečníci (v bílém) doma proti Brnu.Zdroj: DENÍK/Jaroslav ZemanVálečníci tak připsali druhou soutěžní výhru v řadě, hlavně v ligové tabulce se určitě počítá. „Se vší úctou k soupeři, tak Brno doma musíme porážet. Zvláště, když jsme u nich prohráli. Je dobře, že dokážeme vyhrát i s malým počtem bodů. Obrana byla dobrá,“ podotkl hráč, který zaskakoval v roli kapitána za zraněného Krakoviče.

Domácí klub navíc divákům odhalil nové týmové logo, které tak zpečetilo sjednocení všech děčínských basketbalových týmů, které patří pod hlavičku BK. 

Poslední zápas v roce sehraje Děčín 29. prosince od 17.30 v Ostravě. „Že to je mezi svátky? Mě to je fuk, já bych mohl hrát pořád. Samozřejmě chceme rok zakončit vítězstvím,“ dodal Landa.

BK ARMEX Děčín - Basket Brno 69:63 (19:8, 40:27, 48:44)

Nejvíce bodů: Landa a Kroutil 13, Feštr 10, Autrey a Ježek 9 – Geiger 13, Keely a Roby 11, Stegbauer a Farský 9. Doskoky: 40:36. Diváci: 660.