Děčín vstupoval do zápasu proti Orlům s pocitem, že se soupeřem z Moravy v této sezóně neprohrál. Trenér Pavel Budínský se musel obejít bez služeb Luboše Strii (nemoc) a také Tomáše Vyorala (výron v kotníku).

V Maroldovce začal lépe druhý celek soutěže a dlouho si držel pětibodový náskok, hosty táhl střelecky především Pavel Slezák. Válečníci však ve druhé čtvrtině zabrali a dokázali si vypracovat téměř desetibodový odstup. Jenže v závěru zbytečně chybovali a po poločase tak byli o dva body spokojenější hosté.

Třetí část hry byla značně nervózní, už v té první si odnesl krvavý šrám na hlavě Kohout. V předposlední čtvrtině ho následoval i Pandula. Domácím se zasekla střelba a Prostějov toho dokázal využít. Vytvořil si mírný náskok, na který už Děčín nedokázal reagovat.

Na palubovce se přiostřovalo, v domácí sestavě se postupně vyfauloval Pavel Bosák a Matej Venta, emoce cloumaly i s domácím trenérem Pavlem Budínským. Do poslední čtvrtiny nastupoval Děčín s pětibodovým mankem, v útoku se mu ale vůbec nedařilo, navíc mu neseděl fakt, že se hra, i díky necitlivým sudím, hodně kouskovala. Prostějov pak nakonec pětibodové vedení uhájil a poprvé v sezóně Děčín porazil.

Houška: Chování Prostějova mne prostě zklamalo

„Podle mě jsme tohle utkání mohli vyhrát. Citelná pro nás byla ztráta Luboše Strii a Tomáše Vyorala. Myslím, že utkání se lámalo ve druhé čtvrtině. Tam jsme si vytvořili skoro desetibodový náskok, přesto se šlo do poločasu s malou ztrátou. Prostějov pak své vedení nepustil. Na mě to bylo až moc nervózní utkání, hodně tam plály emoce," shrnul středeční porážku pivot BK Děčín Jakub Houška.

Dva hostující hráči si odnesli ze zápasu krvavé šrámy na hlavě. V první čtvrtině to byl Kohout, v té třetí pak Pandula. Reakce prostějovské lavičky na sebe nedala dlouho čekat. „Byly to nešťastné náhody, nikdo nechtěl nikoho úmyslně zranit. Basketbal je prostě tvrdá hra, nemáme žádné chrániče. Chápu, že si musíte chránit svůj tým. Ale reakce Prostějova mne totálně zklamala a moc mne to mrzelo. Hosté tím vlastně rozdmýchali atmosféru v zápase, ve které to měli rozhodčí hodně těžké," kroutil hlavou druhý nejlepší střelec Děčína v celém utkání.

Je pravda, že Orli byli podráždění od úvodního hvizdu až do závěrečných sekund. „Třeba Míra Soukup si proti Pardubicím odnesl monokla a byl mimo na dva týdny. Je potřeba se pak takovým situacím nepoddávat  a udržet chladnou hlavu. Chování Prostějova mi prostě vadilo, ať si u nich říkají co chtějí, jejich přístup se mi prostě nelíbil," zlobil se Houška.

Hlavně třetí část hry ukázala, jak Děčínu nesedí rozkouskovaná hra. Válečníkům se nedařilo hlavně v útoku. „S tím souhlasím, tohle nám prostě nevoní. My chceme hrát rychlý basketbal, nahorů a dolů. Pak se navíc vyfauloval Matej Venta a na rozehrávku musel Pavel Bosák. Pak bylo těžké, něco vytvořit. Stojatá hra prostě není pro nás," přiznal zkušený děčínský košíkář.

Válečníci se v sobotu 1. února vydají na půdu devátých Svitav, kde je rozhodně nečeká nic lehkého. „Pevně věřím, že se Luboš, nebo Tomáš dají do kupy a nastoupí. Nejlepší by bylo, kdyby mohli oba dva. Svitavy teď vyhrály v Kolíně, takže to nebude jednoduchý zápas. Proto bychom právě tyto dva hráče potřebovali," dodal Jakub Houška.

BK DĚČÍN - PROSTĚJOV 66:72 (19:18, 42:44, 55:60)

Nejvíce bodů: Soukup 13, Houška 12, Venta 11 – Slezák 22, Nečas 11, Kohout 10. Rozhodčí: Vondráček, Znamínko, Baloun. Fauly: 26:23. Trestné hody: 22/17 – 33/24. Trojky: 5:4.