„Konečně si všichni nastavili hlavu na to, že byli schopni hrát takový zápas. Byla tam vítězná mentalita. Začalo to v poločase, kde jsme si v šatně hodně nahlas řekli co máme a nemáme dělat. Zafungovalo to,“ usmíval se děčínský křídelník Tomáš Pomikálek, autor 13 domácích bodů. „Utekli jsme hrobníkovi z lopaty,“ utrousil Ondřej Šiška, rozehrávač BK ARMEX Děčín, který byl s 26 body nejlepším střelcem celého utkání.

První čtvrtina byla ještě vyrovnaná, v té druhé ale Děčín totálně vyhořel v obraně. Hradec si v útoku dělal co chtěl a díky benevolenci domácí defenzivy nastřílel za druhou periodu 31 bodů a v poločase si hýčkal dvacetibodový náskok. Ve třetí byl dokonce plus 25 bodů. Další průběh zápasu ale hosté nezvládli.

„Co k tomu říct? Nevím. Dali jsme méně bodů, než soupeř. Zkrachovala nám hlava. Bylo to psychicky vyhrocené a nám se tam skoro dva spoluhráči poperou. To svědčí asi o slabší mentalitě. Nedokázali jsme udržet ten velký náskok a navíc jsme už utkání nezvládli otočit. Prostě hlava,“ smutně pokrčil rameny hradecký Jiří Šoula.

Severočeši se vzepřeli v průběhu třetí čtvrtky. V obraně pořádně utáhli šrouby, začali trefovat pokusy za tři body a přibližovali se hostům na dostřel. Královští Sokoli najednou ztratili střeleckou kondici, utkání šlo do prodloužení. Tam měli více mentálních sil právě Válečníci, kteří tak urvali pátou výhru v sezóně a poskočili přes Královské Sokoly na osmé místo v tabulce.

„I kdybychom prohráli, musíme být spokojení s druhým poločasem. Byla tam příkladná energie a dobrá intenzita v obraně. Pořád si ale drbu hlavu, proč máme tak obrovské výpadky. Padá to na mou hlavu. V hráčích to ale je, já to z nich musím dostat. Za vítězství jsme samozřejmě moc rádi,“ hodnotil utkání děčínský trenér Tomáš Grepl.

Kolotoč zápasů nekončí, v sobotu 12. prosince čeká na Děčín daleký výjezd na brněnskou palubovku.

BK ARMEX Děčín - Královští Sokoli Hradec Králové 99:94 po prodloužení (19:25, 36:56, 61:73, 86:88)

Nejvíce bodů: Šiška 26, Kroutil 17, Žikla 14, Pomikálek 13 - Stamenkovič 22, Sedmák a Lošonský 16, Šoula 14.