Šestý díl velmi zajímavé série nabídl opravdu vyrovnanou podívanou. Válečníci vedli, v průběhu ale ztráceli až sedm bodů a prohrávali i před poslední čtvrtinou. Díky vyprodané děčínské hale ale svěřenci Tomáše Grepla celou bitvu otočili a mohli po závěrečném hvizdu sudích nespoutaně slavit. „Jsme strašně rádi, že jsme si mohli zahrát semifinále. Je to veliký úspěch. A teď jsme ve finále. Kluci už na hřišti šlapali vodu, přesto nechápu, kde vzali tolik sil a energie, aby tento zápas zvládli. Prohráli jsme na doskoku, přesto jsme uspěli,“ pochvaloval si nadšený děčínský kouč Tomáš Grepl.

Hosté litovali dvou domácích zápasů, které v sérii ztratili. Svitavy měly ambice na finále, zbyl na ně ale boj o třetí místo. „Velká gratulace Děčínu. Myslím si, že jsme neodehráli špatný zápas. Ale to, co dnes předvedl Lamb Autrey, bylo z jiné galaxie. Nedokázali jsme ho zastavit. Vedli jsme o sedm bodů, přesto jsme to nedotáhli. Teď je to těžká rána, ale musíme se zmobilizovat a pokusit se uhrát alespoň třetí místo,“ smutně pravil trenér Svitav Lubomír Růžička.

Domácím tahounem byl opět Lamb Autrey, který nasázel 30 bodů a vychutnal si vůbec první postup do finále play-off v životě. „Moje pocity ani nejdou popsat. Když jsem přišel do Děčína, tak finále bylo mým malým cílem. A teď se to splnilo,“ usmíval se po zápase děčínský hrdina Lamb Autrey.

A kdy se bude hrát finále? Začíná se v pátek 24. května v Nymburce, v neděli 26. května se pak série, která se hraje na tři vítězné zápasy, stěhuje do Děčína.

BK ARMEX Děčín – Tuři Svitavy 88:85 (24:25, 48:43, 62:66)
Nejvíce bodů: Autrey 30, Feštr 15, Pomikálek, Carlson 11 – Slezák 20, Obrien 18, Aiken 15.
Diváci: 1200. Konečný stav série 4:2.