Do dětského domova zavítalo celkem pět hráčů – Jakub Houška, Miroslav Soukup, Admir Alič, Wiliam Hatcher a Luboš Stria. Nechyběl ani trenér Pavel Budínský.

Samotní hráči si návštěvu velmi pochvalovali. „Mne i ostatním klukům se to moc líbilo. Oplatili jsme dětem jejich návštěvu na našem zápase. Nejprve se debatovalo, pak jsme hráli různé hry. Následně jsme se rozdělili do skupinek, ke konci bylo hodně srandy. Co jsem slyšel, tak prý děti ani nemohly usnout,“ s úsměvem prozrazuje Jakub Houška.

Basketbalisté se těmto akcím s veřejností vůbec nevyhýbají. „Když jsem byl malý, tak maminka učila na prvním stupni a domu vodila děti z dětského domova. K dětem mám kladný vztah, budu rád, když takových akcí bude více,“ dodal Houška.

Velká spokojenost se ozývala i z druhého Tábora. „Bylo to skvělé, předčilo to naše očekávání. Děti se těšily, byly sice na začátku trochu stydlivé, ale to pak opadlo. Jedna dívka zazpívala, kluci tancovali, pro hráče bylo samozřejmě připraveno občerstvení,“ pochvaloval si vychovatel Václav Reichel.

Postupem času se všichni více bavili a zábavy přibývalo. „Děti daly hráčům keramické dárky, na oplátku dostali kalendáře s věnováním. Ve stolním fotbálku pak Jakub Houška a Miroslav Soukup nečekaně prohráli, William Hatcher byl velmi aktivní v kulečníku. Čtyřhru si ve stolním tenise užili Admir Alič a Luboš Stria. Miroslav Soukup vysvětloval, jak se drží tágo. Nejmenší děti pak zkoumaly svaly sportovců a dokonce se na ně věšely. Celkově se to povedlo a tři hodiny nám utekly, jako voda,“ dodal Václav Reichel.