První poločas patřil domácím, dobře bránili, dařila se jim střelba, hlavně Sokolovský s Blažkem byli hodně vidět, když ve třetí čtvrtině odskočili Slezané favoritovi na dvacet bodů, zdálo se, že je rozhodnuto, nebylo. Děčín začal presovat, nakopl se dvěma trojkami v řadě a Opava rázem znejistěla. Trefit koš bylo pro ní obrovským problémem. V jednu chvíli se náskok Opavským smrskl na šest bodů, to ale bylo naštěstí vše. Závěr tým Petra Czudka zvládl na jedničku a po třetí v sezoně se mohl radovat z vítězství. „Celé utkání udělal Ladislav Sokolovský, dlouho jsem ho neviděl, tak nahecovaného. Chytil se dvěma trojkami v úvodu," chválil opavského kapitána Pavel Budínský, trenér Děčína. „Opava měla dobrý rytmus, trefovala v dobrém procentu střely. Dostali jsme v prvním poločase zoufale moc bodů. Nebyli jsme schopni najít optimální tempo, působili jsme ospalým dojmem. Museli jsme začít hrát vabank. Dokázali jsme se do utkání vrátit. Náskok se nám dařilo stahovat, škoda jen, že nám tam nějaká ta trojka navíc nespadala. Opava ale vyhrála zaslouženě," uznal hostující trenér.

„Ukázalo se, že i když vedete sedm minut před koncem o dvacet bodů, nic není rozhodnuto. Trochu jsme se zalekli vítězství, možná, že svou roli sehrál i fakt, že jsme hráli v osmi lidech a začali nám docházet síly. Jsem rád, že jsme nakonec tohle vítězství uhájili, byla by škoda takhle dobře rozehraný zápas ztratit. Myslím si, že diváci viděli kvalitní basket," uzavřel Petr Czudek.

BK Opava – BK Děčín 80:76 (28:21, 45:37, 70:50)

Body: Sokolovský 22, Blažek 16, Šiřina 13, Klečka 9, Gniadek 7, Dokoupil 6, Tóth 5, Kramný 2 – Stria 19, Bosák 14, Kaša 13, Bartoň 9, Venta 7, Vyoral a Landa 5, Jiříček 4. Rozhodčí: Matějek, Kurz, Komprs. TH: 20/16 – 19/14. Trojky: 10:8. Doskoky: 31:32. Fauly: 25:27.