Čeští mladíci bohužel diváky nepotěšili a s Finskem prohráli 51:54. V pátek se hraje od 17.00 v Děčíně utkání ČR U 18 – Finsko U 17, v sobotu od 17.00 hostí ARMEX Sportcentrum bitvu věkových kategorií U 18.

V létě 2016 se v Děčíně odehraje několik basketbalových reprezentačních akcí a první z nich už v tomto týdnu! Do ARMEX Sportcentra v Maroldově ulici se přijely připravovat dva finské týmy - do 18 a do 17 let.

Český tým U18 trenéra Tomáše Grepla se připravuje na ME divize B v makedonském Skopje konající se mezi 29.7.-7.8.2016, kde jej v základní skupině C čekají postupně Dánsko, Island, Nizozemsko, Lucembursko a Estonsko. Češi budou bojovat o návrat do divize A, který by mu zajistila finálová účast na turnaji. Po dvou kempech v Nymburce je ten v Děčíně první se zápasovou konfrontací.

Českou "sedmnáctku" letos nečeká žádná vrcholná akce, ale podle nové koncepce absolvuje několik kempů a utkání. Jeden z nich právě končí v Nymburku, odkud se na čtvrteční dopoledne přesune tým trenéra Bálinta do Varnsdorfu k sehrání dalšího duelu. První dva zvládli hráči převážně ročníku narození 1999 se svými o rok mladšími českými kolegy vítězně (89:71 a 67:65).

Finská reprezentace U17 se chystá na mistrovství světa ve španělské Zaragoze (23.6.-3.7.2016), kde ji v základní skupině C čeká Čína, Austrálie a Kanada. Tudíž utkání ve Varnsdorfu a v Děčíně jsou pro seveřany už ostrými zkouškami. Samotný fakt, že se tým probojoval na MS svědčí o jeho síle a bude zajímavé vidět konfrontaci jak s vrstevníky, tak s o rok staršími Čechy (pátek od 17 v Děčíně).

Finsko U18 je silný soupeř chystající se na ME divize A v tureckém Samsunu (29.7.-7.8.2016), kde ji v základní skupině B čeká domácí Turecko, Německo a Řecko. Fyzicky skvěle vybavený celek bude pro český výběr papírově nejtěžším v přípravě, což je do začátku tvrdý oříšek, ale zápasová konfrontace je pro trenéra Grepla důležitá.

Veřejné utkání vrstevníků do 18 let je v plánu v sobotu od 17.00 v ARMEX Sportcentru v Maroldově ulici a bude mu předcházet slavnostní předávání cen Přeborníka roku 2016 Severočeské basketbalové oblasti na Zámku Děčín.