Klub BK ARMEX Děčín v létě dokázal vybrat 152 tisíc korun, které věnoval právě nemocnici Děčín. Ta si za štědrý finanční dar pořídila neinvazivní dětský plicní ventilátor, na který čekala několik let. Výhodou ventilátoru je, že se nemusí aplikovat do krku, kyslík se aplikuje pomocí masky. 

„Jsem velmi ráda, že tento přístroj máme. Protože pokud vím, nemá jej ani dětská klinika. Zakoupení přístroje nám pomůže nejen při péči o pacienty, ale díky této koupi se nám také podařilo udržet lékařku, která se specializuje na akutní péči a byla na odchodu,“ prozradila Renata Přibíková, primářka dětského oddělení Nemocnice Děčín.

Na částku se složili jak samotní hráči A-týmu (30 000 Kč), tak fanoušci, jenž si zakoupili vstupenky na virtuální zápasy (60 000 Kč), přispěl i Jakub Houška ze svého nadačního fondu Koubasket (20 000 Kč) a další peníze získali Válečníci ve střelecké soutěži Kooperativa NBL Shoot-out, kde Ondřej Šiška s Filipem Kroutilem svými přesnými tipy v individuálním kole (Šiška) a týmovém play-off (oba dohromady) byly vždy nejblíže podaným výkonům. A tím získali dalších 30 000 Kč. Vše probíhalo v rámci charitativního projektu Válečník pomáhá.