Lákadlem pro děčínské fanoušky by mohl být fakt, že se na palubovce ukáže děčínský odchovanec Filip Kroutil, který bojuje o nominaci na ME do 18 let v Turecku. Filip se již začal v posezónním období připravovat s děčínským A-týmem. Vedle Filipa Kroutila se v českém dresu ještě objeví Karel Formánek junior – syn pivota, jenž v Děčíně strávil krásné roky.

„Já osobně jsem se letos účastnil pětidenního kempu 
v Klatovech, kde jsme zapracovali na útočných systémech, poté mě čekal kemp
v Brandýse nad Labem, kde jsme mimo obvyklé tréninky 
a nacvičování odehráli první přípravný zápas s Libercem, který skončil v náš prospěch," prozradil Filip Kroutil.

Děčínský talent zatím nikdy nepronikl do finálové sestavy, která jela na významný turnaj. „Reprezentačních táborů se účastním takřka každoročně už od svých 14 let. Nikdy se mi však nepovedlo prorazit do dvanáctky vyvolených, ať už kvůli zraněním nebo silnějšímu ročníku, a tak doufám, že se to letos konečně povede a podívám se na mistrovství Evropy do Turecka," pevně věří Kroutil.

Toho čeká i náročná klubová sezóna. „Příští sezóna bude asi nejtěžší v mojí dosavadní kariéře. Nastupovat bych měl za celek Sokola pražského 
v extralize U 19 a první lize mužů. Poté také zde v Děčíně za A tým," dodal Kroutil.

PROGRAM REPREZENTACE:
Středa, 18. června, 18.00 ČEZ Sportcentrum Děčín: Česko – Německo.
Čtvrtek, 19. června, 18.00 SH v Západní ulici, Varnsdorf: Česko – Německo.
Pátek, 20. června, 11.00 ČEZ Sportcentrum Děčín: Česko – Německo (tento duel je určen hlavně pro školy, vstupné je zdarma!)

JAKUB DŮRA