Speciálně pro rozehrávače BK ARMEX Děčín Lukáše Feštra jde o první postup do finále v jeho kariéře. „Víme o síle Nymburka, ale nechceme být ve finále za fackovací panáky,“ burcuje před bitvou o titul, která se hraje na tři vítězné zápasy a startuje v pátek na palubovce nymburského obhájce titulu.

Od šestého semifinále uběhlo pár dní. Jak se aktuálně cítíte? Pocity musíte mít úžasné.
Samozřejmě, pocity jsou skvělé. S tím jsem do Děčína taky přišel. A po té minulé sezoně, která se moc nepovedla, jsem neskutečně šťastný, že se to tenhle rok povedlo.

Svitavy byly na papíře silnější, šly do play-off z druhého místa, proti vám začínaly doma. Čím jste je nakonec předčili?
Všichni jsme se shodli na tom, že nám hodně pomohla série s Opavou. Zvládnout sedm těžkých zápasu bylo jak fyzicky, tak hlavně psychicky náročné. Potom, co jsme postoupili, jsme si opravdu hodně věřili, že přes Svitavy postoupíme. Myslím, že to na nás po celé semifinále bylo jasně vidět. Šli jsme si tvrdě za svým a ukázali, že finále opravdu chceme.

V play-off jste během necelého měsíce sehráli třináct těžkých zápasů. Neříkejte, že nejste unavený.
Samozřejmě že jsme všichni unavení. Ale když se vyhrává, tak se regeneruje lépe. Kalendář zápasů byl neskutečně nabitý, do toho ještě náročné cestování. Jsme ale rádi, že jsme to zvládli.

Vy slavíte první postup do finále ve vaší kariéře, navíc v sezoně, která pro vás byla tak trochu turbulentní. Takže paráda, ne?
Trochu vás opravím, dokonce to byl i můj první postup ze čtvrtfinále. Samozřejmě jsme během sezony byli někdy nahoře a někdy dole. Formu jsme ale načasovali správně na play- off, a to bylo to hlavní. Máme v týmu neskutečnou chemii, táhneme všichni za jeden provaz a po těch jedenácti prohrách jsme to zlomili v derby v Ústí. Tam se to vše nastartovalo.

Dostali jste nějaké volno?
Ano, dostali. Jelikož se první zápas hraje až v pátek, tak jsme dostali víkend na odpočinek. Od pondělí ale začala příprava na finále.

A tam vás čeká v Česku neporazitelný Nymburk. Porazit ho hned třikrát je v našich končinách věc doslova nemožná. Nebude problém s motivací?
Je to finále, tam se přeci nemusí hledat motivace. Víme o síle Nymburka, ale my nechceme být fackovacím panákem. Chceme ze sebe dostat to nejlepší, abychom si mohli po finále říct, že jsme pro to udělali maximum. Celý Děčín si to přeci zaslouží!

Šel do hola, kadeřníkem byl Jakub "Kouba" Houška

Po postupovém utkání se uprostřed palubovky posadil na židli a asistent kouče Jakub Houška ho ostříhal do hola.

„Během čtvrtfinále jsem dostal otázku na moje vlasy a její délku. A co by se muselo stát, aby to šlo dolů. No a tak jsem řekl, že když uděláme finále, tak do toho jdu. No a ono se to tak chytlo, že mi Kouba po každé další výhře říkal, že už se mi to blíží,“ líčí Feštr, který rád experimentuje s účesy.

A jaký je Houška kadeřník? „Hroznej! Nejdřív mi ostříhal jen vršek, takže to chvíli vypadalo, že mi raší pleška. Ale pak to ještě dostříhal v šatně, takže to tak hrozné nebylo.“