„Je nám jasné, že letošní model finálové série nám dává větší šanci na úspěch, i když jasný favorit na titul se nemění. Právě proto chceme, aby náš šestý hráč měl nikoli 1 200, ale 5 000 hlav. Přijďte ve středu v šest na zimák a pomozte nám dokázat, že nejlíp se v Čechách fandí v Děčíně," burcuje před zápasem generální manažer Válečníků Lukáš Houser.

Děčín drží již dva roky divácký rekord české nejvyšší basketbalové soutěže. Před dvěma lety si nenechalo ujít historicky první finálovou účast na zimním stadionu v Děčíně 4 850 diváků. Loni se rekord překonat nepodařilo. Bude to letos? Pořadatelé každopádně počítají s velkou účastí a apelují na fanoušky, aby na zimní stadion přišli včas.

„Vzhledem ke složité dopravní situaci v Děčíně žádáme děčínské fanoušky, aby se k zimáku vydali pěšky nebo autobusy a auta nechali doma. Fanoušci z jiných měst pak mohou využít některá odstavná parkoviště," žádá fanoušky sportovní manažer BK Armex Děčín Jakub Důra.

Nymburk - Děčín, nadstavbová část, sobota 25. března 2017
Válečníci jdou do boje s mistrem. Zrodí se premiérová finálová výhra?

Využít je možné například parkoviště u hypermarketů na levé straně Labe. Například od Tesca stačí pouze přejít Labe po Novém mostě a sejít z něj jen několik desítek metrů od zimního stadionu.

V jeho okolí bude stejně jako v minulých letech částečně omezené parkování. Odstavit auto nebude možné na parkovišti přímo u zimního stadionu. To bude vyhrazené účastníkům utkání, bude přes něj zajištěn v případě potřeby také přístup sanitky ke stadionu.

Bezpečnostní opatření budou nejen v dopravě, ale také přímo na stadionu. „Diváci musí počítat s tím, že můžeme dělat například namátkové kontroly batohů," říká Václav Němeček z děčínské městské policie, který má bezpečnostní opatření na starosti.

Přímo v hale pak budou na bezpečnost dohlížet jak strážníci, tak pořadatelská služba. Spolu s městskou policií by měli pomáhat zvládnout dopravní situaci před zápasem i po něm také dopravní policisté. V minulých letech totiž návštěvníci parkovali svá auta v okolí zimního stadionu prakticky všude, kde to jen bylo možné.

KDE SEHNAT LÍSTKY?

Vstupenky na finálový zápas je možné koupit ještě během dneška v předprodejích, případně před zápasem přímo na zimním stadionu. Ten se pro diváky otevře již hodinu a čtvrt před utkáním, vstupenky zde bude možné sehnat již od 9 hodin ráno.

Na zimáku si bude možné koupit také nejrůznější fanouškovské předměty nebo speciální trička k letošnímu play – off. Ta má ale klub k dispozici již jen v ženských a dětských velikostech. Nebude chybět ani stánek Koubasketu, charitativního projektu kapitána Válečníků Jakuba Houšky.

PAVEL BUDÍNSKÝ - trenér BK ARMEX Děčín.
Budínský: Máme touhu, odhodlání! S plnou nádrží energie můžeme kousat

Co vzkazují Válečníkům fanoušci? Držím palce, kluci !! Hlavně hrajte jako TÝM !! Věřím vám! Malá Ell
Vím, že jestli je neporazíme, tak je minimálně potrápíme. Kluci, jste skvělí! Romanka Duskova
Basketbal v Děčíne je príklad, ako sa robí šport, tu konkrétne basketbal a môže byť vzorom patriotizmu a čitateľnosti. Tak do boja, bojovníci! Žiadna lopta nie je stratená. Jozef Kostka
Držíme palce a ve středu Vás přijdeme podpořit. Petr Šmelhaus