V prvním českém kole už postoupili do regionálního finále Ladislav Pecka (Ústí n. L.) a Šimon Ježek (Děčín). O zbylá tři místa budou nyní bojovat jejich spoluhráči. Konkurenci jim budou dělat Tomáš Merta (Kolín), Kamil Švrdlík (Pardubice) a Marek Vyroubal s Michalem Marešem (USK Praha).

Všichni hráči se opět utkají každý s každým, dál projdou tři nejlepší. Ti doplní zmíněné duo a Ondřeje Sehnala (USK Praha) v regionálním finále Čechy, které se uskuteční 28. května. Dvě základní skupiny probíhají v pondělky i na Moravě, kde zatím postoupili Filip Šmíd (Ostrava), Radek Farský (Brno) a Matěj Svoboda (Svitavy). Na začátku příštího týdne čeká druhá základní skupina i Moravu, o sedm dní později se hraje regionální moravské finále. Play-off je pak na programu ve čtvrtek 4. června v Praze.

Kooperativa NBL 1on1 Challenge je další z unikátních individuálních basketbalových soutěží, které nahrazují předčasně ukončenou sezónu. Dvacet čtyři hráčů je rozděleno do dvou moravských a dvou českých skupin po šesti, kde sehrají zápasy každý s každým. Tři nejlepší z každé skupiny projdou do regionálního (Čechy/Morava) finále, z nějž postoupí vždy čtyři hráči do celostátního play-off. Hracími dny pro Čechy jsou čtvrtky v Praze na Folimance, Ostrava bude hostit v pondělky moravskou část soutěže. Play-off se odehraje 4. června v Praze.

V základních skupinách se hraje na pět bodů, případně na čtyřminutový časový limit. Regionální finále už se hraje na 5 minut, respektive 7 bodů, v play-off se hraje do devíti bodů, případně na šest minut. Finále a souboj o bronz už jsou omezeny pouze počtem devíti bodů.

Hráči se střídají v jednotlivých útocích, útočící hráč má vždy maximálně čtyři driblinky a maximálně pět sekund, do kdy musí jakýmkoliv způsobem (driblink, střelba) zahájit útok. Ve stejném omezení pak musí zakončit po posledním driblinku. Povolen je jeden útočný doskok. Trojka se počítá za dva body, střelba uvnitř vymezeného území za bod. Pokud dojde k faulu při střelbě, případně za více než čtyři fauly, hází faulovaný hráč jeden trestný hod za jeden bod. Je-li faulován při "trojce", má trestný hod hodnotu dvou bodů.

Všechny zápasy vysílá přímým přenosem vždy v 17.30 portál TVcom.cz. Vítěz bere stotisícovou prémii, finalista 50 000 Kč, třetí místo je ohodnoceno 25 000 Kč.