V dohrávce 14. kola totiž v repríze posledního finále ve své hale v Maroldově ulici přivítají úřadující mistra, lídra ligy a favorita Nymburk. Druhý se poměří s prvním. Od 18:00.

„Čeká nás extrémně těžké utkání, což je myslím jasné všem, kdo sledují dění v NBL. Nymburk přijede v nejsilnější sestavě a určitě bude chtít ukázat svoje pohárové zkušenosti – a i způsob jeho koncentrace, přístupu a celkového výkonu bude na maximální možné úrovni. Pro nás to znamená jediné: srovnat si tato fakta v hlavě a pokusit se vzdorovat co nejdéle," řekl Pavel Budínský, hlavní trenér BK Armex Děčín.

„I pro tým na druhém místě tabulky je souboj s nymburským gigantem svátkem. Soupeř určitě nic nepodcení, protože ví, že klopýtnutí v závěrečné fázi základní části soutěže by pro něj mohlo představovat komplikace. Očekávám sestavu, kterou nasazuje ve VTB lize. Nám nezbývá nic jiného než podat pekelně koncentrovaný výkon, vážit si každého míče, hrát odpovědně, využívat dovedností jednotlivých hráčů a nabídnout fanouškům skutečně krásný zážitek z basketbalu," uvedl pro web děčínského klubu jeho křídelník Filip Kroutil.

Nymburk předvedl ve VTB lize další skvělý výkon na domácí palubovce a připsal si důležitou výhru nad Cmoki Minsk, která ho udržela na sedmém místě tabulky. Běloruský tým odjel poražen 75:61.