V nadcházejícím boji o finále se parta ambiciózního kouče Pavla Budínského pokusí odvalit z cesty mnohonásobného šampiona z Nymburka.
Severočeši včera v Ostravě vyhráli poprvé ve čtvrtfinálové sérii – 93:71 – a hned z toho byl postup. Děčínským hráčům dopomohla k triumfu přesná muška z perimetru, když obroučkou propadlo hned 12 střel za tři body (úspěšnost 60%)! Nepolapitelný byl opět reprezentační pivot Pavel Houška, který nasázel 26 bodů (z toho čtyři trojky). Děčínský favorit opanoval sérii 3:1 na zápasy.

„Po druhém zápase tady, který jsme prohráli o patnáct bodů, jsme si uvědomili, že Ostrava se lehce nevzdá. Hráli jsme s mnohem větší energií, výborně bránili a skvěle stříleli,“ řekl americký rozehrávač v děčínských službách William Hatcher, jehož slova potvrzují právě i statistiky.

Děčín měl raketový vstup do utkání, když první minutu ovládl v poměru 8:0. Domácí se rychle otřepali a stav byl vyrovnaný 12:12, pak jim ale hosté znovu utekli až na devítibodový rozdíl. Nová huť opět začala soupeřův náskok stahovat a ve 23. minutě ji poprvé v utkání poslal do vedení Palyza – 27:26. Domácí odskočili až na pět bodů, jenže ještě do poločasové přestávky si Severočeši vzali těsné vedení zpět - 43:39.

Ve třetí čtvrtině Děčín definitivně zlomil odpor dotírajícího protivníka. Tohle období hosté vyhráli 25:18, z čehož pramenil dvouciferný náskok. V poslední desetiminutovce Severočeši nenechali nic náhodě a Ostravany dorazili. Šest minut před koncem po střele Sanderse vedli už 80:51 a o jejich postupu nebylo pochyb. Žádné překvapení na úkor favorita se tak nekonalo.

Ostrava - Děčín 71:93
Čtvrtiny: 21:24, 18:19, 18:25, 14:25. Nej. bodů: Spagrud a Trybanski po 14, Burke 12 – Houška P. 26, Alič 19, Hatcher 14. Roz.: Dolinek, Paulík, Hruša. Trojky: 15/3 – 20/12. TH: 17/10 – 15/15. Doskoky: 17:32. Fauly: 19:20.