A mezi tuzemskou elitou nebude chybět ani severočeská Mekka tohoto sportu - BK Děčín. Sedmá sezóna pod vládou taktovky trenéra Pavla Budínského začíná. Největším lákadlem sobotní premiéry je návrat famózního amerického rozrehrávače do děčínských služeb Levella Sanderse. To je hit!

„Přijede silný Prostějov. Loňský finalista, klub, který má velké ambice i na evropské scéně. Při neúčasti Nymburka jsme na úvod silnějšího soupeře ani mít nemohli,“ říká děčínský trenér Pavel Budínský. Zápas jeho party s hostujícím BK Prostějov začíná od 18:00.

Prostějov skvěle vykročil do evropského poháru. Zdá se, že má formu.

To se jenom nezdá… Jeho kvalita je obrovská. Už loni měl výborný tým, který v létě dokázal ještě posílit.

Je to pro vás rána, že začínáte zrovna s tak těžkým soupeřem?

Nechci říkat, že je jedno s kým začínáme, to určitě ne, ale na soupeři bezmezně nebazírujeme. Prostě bereme jako fakt, že se utkáme s favoritem. Čeká nás první zápas ligy, začínáme doma. Jestli je výhoda nebo nevýhoda, že nás čeká Prostějov, to se nedá říct. Hrát musíme s každým.

Možná hráči nebudou pod takovým tlakem, když je favoritem soupeř…

Prostějov hraje vynikající basketbal. My se budeme snažit o maximální výkon. S snad ho potrápíme.

Jak jsou na tom hráči po zdravotní stránce?

Mrzí nás, že nemůžeme počítat s Jakubem Houškou, který má po mononukleóze individuální plán. Zřejmě nenastoupí ani rozehrávač Lukáš Mařík, který má výron kotníku, a křídelník Antonín Pištěcký, jenž laboruje s břišním svalem. Ostatní, včetně nováčků, jsou připraveni.

Příprava se vám podařila?

Splnili jsme, co jsme chtěli. Moje práce u národního týmu ji nenarušila. Zvládli jsme kondiční blok, postupně přišly na řadu herní věci. Mrzí nás, že někteří hráči měli a nebo ještě mají zdravotní problémy. Ne všichni musí být hned v top formě.

S jakými ambicemi do nové sezony Děčín jde?

Prvním cílem je dostat se první šestky. Čeká nás 20 kol. Chceme nasbírat co nejvíce bodů. Jdeme do boje s pokorou a odhodláním. Sezóna bude dlouhá a náročná.