Už den před utkáním Opavští avizovali, že do zápasu nenasadí svou největší hvězdu, pětatřicetiletého křídelníka Ladislava Sokolovského. „Láďa s námi na zápas pojede, ale hrát nebude. Má drobné zdravotní problémy, dostane volno," komentoval klíčového hráče masér opavského týmu Petr Kivorchian.

Czudkovo komando se ale i bez Sokolovského blýsklo na severu Čech dobrým výkonem. Ovšem vstup do zápasu Slezané zrovna dobrý neměli. „Chtěli jsme začít agresivně, na hranici faulů. Bohužel ty na naší straně naskakovaly, ale agresivita v naší hře chyběla," řekl trenér Opavy Petr Czudek. Severočeši si vypracovali až šesti bodový náskok, z něhož hosté před první sirénou dva body umazali. „Začali jsme ospale, Děčín měl spoustu volných střel z trojkové vzdálenosti, ty mu tam ale nepadaly a domácí nás tak za naší pasivitu nepotrestali, což nám pomohlo, soupeř nám tak na větší bodový rozdíl neodskočil," podotkl trenér BK Opava.

V dalším průběhu se hra vyrovnala. Ve druhé desetiminutovce opavský tým ožil. Strhnul vedení na svou stranu a dokonce šel i do trháku. „Hrál se vyrovnaný basket, týmy se střídaly vedení. My jsme si na konci třetí čtvrtiny vybrali slabší chvilku," poznamenal Petr Czudek. Severočeši si vypracovali pětibodový náskok a vypadalo to, že ve čtvrté desetiminutovce zasadí Opavě definitivní k.o.. Opak byla ale pravdou. Opavští zbraně nesložili. „Nevypadalo to s námi dobře, našli ale sílu se vrátit do zápasu a rozhodnutí muselo přijít v koncovce," pokračoval opavský kouč. Za nerozhodného stavu pár vteřin před koncem šel na šestky velezkušený Sanders, jenomže byl úspěšný jen v jednom případě. Opava prohrávala o bod, dokonce zápasu chybělo deset vteřin. Zodpovědnost vzal na sebe Jakub Šiřina, bohužel jeho nájezd košem neskončil a domácí mohli slavit jednobodové vydřené vítězství. „Máme za sebou smolné utkání. Od vítězství jsme byli opravdu blízko. Náš výkon špatný nebyl," smutnil Petr Czudek. „Zápas jsme se prohráli na doskoku," povzdechl si. „Za náš výkon se stydět vůbec nemusíme, odehráli jsme dobré utkání. V závěru bylo vidět, že i zkušení Děčínští hráči dělali chyby a nevěděli co hrát, to je pro nás dobrá vizitka," podotkl opavský křídelník Petr Dokoupil a dodal: „Prokázali jsme i sílu v tom, že nám podařilo během utkání snad ve třech případech umazat až sedmibodový náskok domácích."

„Pro nás to je cenná výhra, hlavně po vývoji. Mě osobně tento dvojzápas připomněl play-off, protože Opava nad námi získala trochu psychickou výhodu, když nás porazila v domácím prostředí. A my jsme věděli, že dnes musíme vyhrát. Přístup mnohých hráčů se změnil a to bylo v pořádku," uvedl trenér BK Děčín Pavel Budínský

BK Děčín – BK Opava 77:76 (20:16, 37:40, 58:53)

Body: Sedmák 17, Pope 16, Stria 16, Alič 9, Houška 6, Jiříček 5, Sanders 3, Soukup 3, Landa 2 – Šiřina 22, Dokoupil 19, Blažek 12, Tóth 7, Dihel 6, Miklóšik 4, Palát 2, Kvapil 2, Vaňák 2. Rozhodčí: Kučera, Macela, Baudyš. Fauly 23:25. TH: 16/21: 15/18. Trojky 7:5.