„Po našem velmi špatném výkonu v lize proti Opavě jsme rádi, že hrajeme hned ve středu další zápas. Chceme zlepšit obrannou činnost a zapracovat na efektivitě v útoku. Graz má zkušený tým, který je v domácím prostředí nepříjemný, ale chceme v tomto zápase uspět,“ avizuje trenér Tomáš Grepl.

Děčínští chtějí odčinit víkendovou porážku doma s Opavou (63:87), která je připravila o ligovou neporazitelnost. „V Grazu chceme jednoznačně uspět a nic jiného než výhru nebereme. Chceme napravit jak nepovedený výkon v posledním zápase doma s Opavou, tak i zaváhání ze začátku Alpe Adria Cupu s Ústím,“ doplnil na klubovém webu děčínský rozehrávač Lukáš Feštr.

V prvním utkání na severu Čech vyhráli domácí 79:64. Zápas ale poznamenal pozdní příjezd poloviny týmu Grazu, který tak nenastoupil od začátku v plné síle. To Válečníci nehodlají nic podcenit a do Rakouska vyrazili už den dopředu. Ještě večer absolvovali v hale Grazu seznamovací trénink. Další tréninkovou jednotu mají v plánu ráno v den utkání, což je ale ještě stále předmětem jednání s domácím týmem.

Soupeř Děčína ze skupiny Ústí, které první dva zápasy Alpe Adria Cupu zvládlo, nastoupí k dalšímu pohárovému souboji až v listopadu.