BK Děčín – BK Synthesia Pardubice 83:74 (43:38)

Hosté přijeli s jasným cílem, a to vrátit Děčínu porážku z vlastní palubovky. Domácí o tom ale nechtěli ani slyšet a chtěli se se svým publikem letos rozloučit výhrou, neboť další domácí zápas odehrají až v novém roce. Úvod první desetiminutovky domácí prospali a Pardubice se ujaly vedení 7:0. V šesté minutě už to ale bylo 15:14 pro Děčín. Domácí pak svůj náskok do první přestávky navýšili na pět bodů. Stejně jako v první, prospali děčínští hráči i začátek druhé části a hosté tentokráte dokonce udělali devítibodovou šňůru. Bylo to 25:29 a bylo zaděláno na drama. Děčínu se ale do velké přestávky podařilo opět strhnou vedení na svou stranu.

Rozhodující pro konečný účet zápasu bylo třetí dějství. V tom domácí úvod neprospali, ba naopak. Postupně navyšovali svůj náskok, který se vyšplhal až na patnáct bodů. V závěru ale hosté přece jen kosmeticky stav upravili. V posledním dějství již domácí tým držel otěže zápasu pevně ve svých rukou, chvílemi předváděl velmi pohledné akce a navyšoval svůj náskok. V závěru dostala příležitost celá lavička, která dovolila soupeři korigovat na pro něj přijatelnější stav.

„Děčín vyhrál zcela zaslouženě hlavně z toho důvodu, že nechal na palubovce srdce. Byl to boj o odražené míče a klíčové byly doskoky, především pak ty útočné. Domácí také měli ve svém středu dnes skvělého Soukupa, který si s námi dělal co chtěl,“ prohodil trenér hostů Jan Slowiak. Jeho protějšek Pavel Budínský poznamenal: „Myslím, že to bylo naše doposud nejlepší utkání v této sezoně. Hráči předvedli velice barevný a taktický výkon. Mimořádně dnes zahrál Míra Soukup, byl opravdu výtečný.“ A co na to skvělý Miroslav Soukup: „Začátek byl špatný, ale postupně jsme se zvedali. Hlavní bylo, že jsme soupeře nepouštěli do trojkových pokusů. Hráli jsme dobře v obraně a dávali koše.“

Čtvrtiny: 25:20, 18:18, 21:14, 19:22. Trojky 7:6. Doskoky 39:27. Bloky 4:0. TH 13/10:19/14. 750 diváků, řídili Lukeš, Galajda, Znamínko.

BK Děčín: Soukup 22, Hatcher 19, Alič 16, P. Houška 10, Fenderson 6, J. Houška 5, Balík 3, Novotný 2, Pomikálek, Mařík, Pištecký a Červenka 0. Za hosty nejvíce: Hampton 24, Arnold 14, Marek 12, Bohačík 10.