Na scéně Mattoni Národní basketbalové ligy představuje BK Děčín vyladěný stroj, míří od jedné výhry k druhé a funguje precizně jako švýcarské hodinky.

V 1. kole play off nedal pražským vysokoškolákům šanci, čtvrtfinálovou sérii ukončil v nejkratším možném termínu a do semifinále ho vyprodaná hala v Maroldově ulici vyprovodila bouřlivým potleskem ve stoje.

Už teď je jisté, že se další skvělá sezona pod vedením trenéra Pavla Budínského zapíše do klubových dějin, již nyní mají děčínští Válečníci jistou medaili. V nejhorším případě bronzovou.

„Ještě nebudu hodnotit sezonu, za což jsem moc rád, protože tím, že jsme postoupili do dalšího kola, tak před sebou máme další sérii – a to byl náš cíl před sezonou i ten současný, kdy jsme se ve třech zápasech změřili s USK,“ řekl kouč BK Děčín i české reprezentace Pavel Budínský.

V boji o finále se Děčínu postaví úřadující vicemistři a pohárovou Evropou prověření borci z Prostějova.

„Nechci říkat, že postup do semifinále byl maximem, nechci předjímat, musíme jít krůček po krůčku,“ nechal se slyšet 28letý děčínský pivot Pavel Houška, tradiční opora mužstva.

Děčín si s nevyzpytatelnými vysokoškoláky z USK Praha poradil možná až nečekaně hladce, třebaže tři čtvrtiny posledního zápasu prohrával, nakonec sérii vyhrál 3:0 na zápasy. „Situace kolem toho posledního pátečního utkání nám natolik zamotala hlavu, že jsme od začátku tahali za kratší konec lana,“ prohlásil pro klubový web Budínský a jedním dechem dodal: „Nicméně musím vyzdvihnout náš vítězný duch během celého zápasu, protože my jsme opravdu chtěli tu sérii ukončit doma. U svých hráčů jsem už dlouho neviděl takovou buldočí, houževnatou povahu v tom, že i když jsme ztráceli už deset bodů ve třetí čtvrtině, tak jsme zkrátka zatli zuby a věřili jsme tomu, že jsme schopní to zlomit. Klíčové bylo, že jsme se dotáhli na dva body po třech čtvrtinách. Závěr jsme zvládli.“