„Všechno běží, jak má, kolem týmu pracují lidi na vysoké profesionální bázi. Během působení u národního mužstva jsem nabral spoustu energie, pracovat s hráči na tokové úrovni a s takovými výsledky mě opravdu nabilo,“ řekl trenér Pavel Budínský, jenž se v neděli po poledni vrátil z reprezentačního srazu a hned se připojil k jeho BK Děčín.

Zažíváte asi perné léto, že?

Jsem v jednom kole, ale s tím jsem počítal a podařilo se to skloubit. Jen jsem si dojel domů vyměnit tašku.

Věřím, že jste o přípravě děčínského týmu na Národní basketbalovou ligu měl i v době své nepřítomnosti dost informací…

Určitě. Jednak jsem tréninky připravoval, jednak jsem byl stále ve spojení. Příprava probíhá dobře.

Co má tedy tým už za sebou?

Začali jsme devítitýdenní blok. Ze začátku jsme 70 procent přípravy věnovali kondici a síle, jen třicet basketbalu. Nyní se poměr změnil na 60:40.

Poprvé jste na kempu ve Spořicích u Chomutova, jste s touto variantou spokojen?

Máme tady dobré podmínky, jezdí sem i bundesligové týmy. K dispozici máme krásnou multifunkční halu, veškeré zázemí. Chodíme do posilovny, věnujeme se atletice, spinningu, teď zrovna půjdeme běhat na sjezdovku. Jsme rádi, že nejsme daleko od Děčína a že i po finanční stránce je soustředění pro klub přijatelné.

Jak jsou na tom hráči po zdravotní stránce?

Je to ok. Všichni jsou v pořádku. Menší potíže s kolenem měl Dan Douša, od lékařského specialisty má upravený plán Jakub Houška. Po dlouhém výpadku, zaviněném mononukleózou, musí navyšovat dávky pomalu. Jsem rád, že tady máme oba Američany Sanderse a Hattchera a se mnou se z nároďáku vrátil Pavel Houška.

Už máte i jasný plán přípravných zápasů. Zdá se, že vycházíte z osvědčeného loňského modelu?

Když se podíváte na geografickou polohu Děčína, tak je jasné, jak je složité soupeře shánět. Všude je to daleko. Proto jsem rád, že dojde ke konfrontaci i s německými a polskými kluby. Jedeme také na turnaj do Ulmu, kde nás čeká i rakouský protivník. Rovněž kvalitní bude prověrka s Chomutovem, kde dávají dohromady dobré mužstvo. Jen mi je líto, že byl zrušen turnaj v Novém Jičíně. Kluby odřekly na poslední chvíli účast. To nám trochu uškodilo. Nedá se nic dělat, snad ještě seženeme nějaké náhradní řešení.