„Kluci absolvují v prvních dvou týdnech fyzickou přípravu a během té doby je povede Láďa Hojka,“ upřesnil generální manažer Lukáš Houser.
V Děčíně do úspěšného kádru, který bude obhajovat bronz, příliš nezasahovali. Jedinou změnu je odchod amerického rozehrávače Williama Hatchera do Francie. Nahradit by ho měl John Boyer z týmu Buffalo Bulls hrající americkou NCAA. Do přípravy se zatím zapojilo deset hráčů včetně americké posily. Naopak chybí jeho krajan Levell Sanders, který přiletí o víkendu, a trio Pavel Houška, Soukup, Pomikálek, které trénuje s národním týmem. Jan Bejček se po návratu z ME „18“ připojí k týmu dnes.

Dnes navečer si dá sraz letošní vítěz první ligy z Chomutova, který se vrací do nejvyšší soutěže po osmi letech. „Měli bychom se sejít všichni až na Kozubíka, který se k nám připojí na soustředění v Nymburku, a na oba Američany, kteří dorazí v půlce srpna. Uvidíme, jestli s námi začne trénovat Balík, který má problémy s kolenem,“ řekl trenér Levhartů Tomáš Eisner. Tým zatím posílili americký rozehrávač Rob Lowery, Filip Sahan a Jakub Krakovič. Naopak končí Tomáš Hrubý, Aleš Jiráň a Jiří Stariat.