Hledají se sportovně založené děti od šesti do deseti let. Co s sebou? Věci do tělocvičny (obuv, sportovní oděv). Míče na basket budou k dispozici.

Jak bude vypadat trénink? Pohybové a míčové hry, chybět nebude atletická průprava, děti čeká rozvoj obecné zdatnosti a také basketbalová cvičení.

Případní zájemci se mohou na doplňující dotazy zeptat šéftrenéra mládeže Roberta Landy (774 597 780 nebo e-mail landa@bkdecin.cz).

Nazuj kecky a přijď! Otevřené tréninky spojí fotbal a basket

Děti a sport. Spojení, které před lety fungovalo. V současnosti ale sportování dětí uvadá. V Děčíně ale vzniká pilotní projekt tzv. veřejných tréninků.

„V době, když se otevírala školní hřiště v Děčíně veřejnosti, jsem slíbil, že to tímto nekončí a že bych rád, kdyby se na hřištích dělaly otevřené tréninky pro všechny děti, co se třeba zrovna nudí někde venku a rády by si vyzkoušely nějaký ten sport. Nyní je tu první zkouška této novinky u nás v Děčíně, tak jsem sám zvědav, jak se to ujme. Jako první si vyzkoušíme mně osobně blízký basketbal a také fotbal, kde jsme se domluvili na spolupráci s Fotbalovou akademií Petra Voříška. Do budoucna by se místa měla střídat a měly by se střídat i sporty. Rád bych ale nezůstal jen u tohoto a posouval myšlenku sportování v ulicích dál a dál, tak uvidíme. Každopádně se ve čtvrtek zastavte, budeme rádi,“ láká radní pro sport Jakub Houška (Náš Děčín).

První otevřený trénink tak bude ve čtvrtek 20. června od 16 do 17.30 na ZŠ Na stráni. Takže rodiče, neváhejte a pošlete své děti si zasportovat pod vedením kvalifikovaných trenérů.