"Samozřejmě jsme chtěli vyhrát. Ale průběh zápasu ukázal, že to bude mít exhibiční charakter. Svádělo to k laxní a pomalé hře, kdy si Kolín na nás vyzkoušel svůj zónový systém. Dostali jsme devadesát jedna bodů a soupeř opět potvrdil, že je mužstvem košíkářů," hodnotil utkání děčínský kouč Pavel Budínský.

Přitom po celý zápas Válečníci vedli. Oproti utkání na USK se jim ale nepovedla poslední čtvrtina. V závěru však úřadoval kolínský Ker, jeho body dotlačily hosty k vítězství.

JEDNÍM Z VYLOUČENÝCH hráčů Děčína byl i Ondřej Šiška.
Válečníci se odvolali proti verdiktům rozhodčího

"Jsme rádi, že jsme vyhráli, protože to se nám v nadstavbě mnohokrát nepovedlo. Je to pro nás dobrý signál před play-off. Přestože v utkání "o nic nešlo", oba týmy chtěly vyhrát a hrály naplno," pravil trenér Kolína Predrag Benaček.

Děčín tak dostal před čtvrtfinálovou sérii play-off od Kolína varování. " Určitě nám toto vítězství pomůže před sérií s Děčínem a věřím, že zde můžeme znovu vyhrát," burcuje svůj celek kolínský Michal Vocetka. "Navážu na Michala a doufám, že hned v prvním a druhém utkání Kolínu ukážeme, že zde vyhrát nemůže. Na druhou jsme nehráli dobře, ani tvrdě. Příští týden to musí být úplně jiné, a já vím, že zápasy play-off budou vypadat stoprocentně jinak, než ten dnešní," věří děčínský kapitán Jakub Houška.

BK ARMEX Děčín - Geosan Kolín 90:91 (25:15, 53:47, 73:67)

Nejvíce bodů: Vyoral 18, Palyza 15, P. Houška 12, J. Houška 12, Krakovič 6 - Vocetka 30, Skinner 17, Kerr 17, Bakič 10. Diváci: 640.