Pikantní a důležitá. Takové přídomky má bitva o čtvrté místo v Národní basketbalové lize. Ta bude v pátek k vidění v děčínské hale, kam přiletí prostějovští Orli.

Sedm výher a šest porážek. To je bilance, kterou sousedé v tabulce shodně nastřádali před vzájemným střetem v rámci předehrávky 16. kola.

„Pokud se podíváme na postavení v tabulce i na týmové statistiky, jsou na tom oba kluby velice podobně. Když k tomu ještě přidáme skutečnost, že utkání mezi Děčínem a Prostějovem jsou téměř vždy velice dramatická a atraktivní, vychází mi z toho zápas, který by si fanoušci neměli nechat ujít,“ láká do ochozů generální manažer Děčína Lukáš Houser. Pakliže jeho klub uspěje, upevní si čtvrtou příčku a pátému Prostějovu o bod uteče.

Svěřenci kouče Pavla Budínského v domácím prostředí nemůžou myslet na nic jiného, než na úspěch. Ovšem Prostějovu se v Děčíně daří, když poslední tři zápasy během roku a půl na severu Čech vyhrál. Navíc Hanáci byli v 5. kole prvním týmem, který Děčín porazil.

Staronový kouč Peter Bálint hodlá postavit taktiku na defenzivě. „Pokud chceme zvítězit, tak musíme dobře bránit a držet s domácími krok. Jedině tak lze uspět,“ uvedl slovenské lodivod na klubovém webu.

Po špatném úvodu sezony udělalo vedení Prostějovských, které vyhlásilo útok na titul, radikální řez nejen na postu kouče, ale i v kádru. Bálint se snaží do týmu zapracovat Toyu, Američana Hanavana a Skibniewskiho z Polska. „Čeká nás těžké utkání. Vzhledem ke změnám, které v týmu proběhly, se hráči teprve poznávají a učí se věci, které po nich vyžaduji,“ upozorňuje Bálint.

Děčínští, kteří ve svém posledním utkání před dvěma týdny smetli doma Ostravu 102:77, opět budou spoléhat na podporu fanoušků. „Věřím, že budou pro naše hráče rozhodujícím faktorem k cestě za vítězstvím,“ uvedl Houser na serveru BK Děčín.

Páteční zápas začíná v 18.00 a živě ho přenáší program ČT4.