Pomohla jim k tomu poslední výhra nad Pardubicemi (80:69), výsledky dalších zápasů, ale také fakt, že Děčín z posledních šesti zápasů pětkrát zvítězil. „Pardubice jsme porazili díky obraně, udržet takový tým pod sedmdesáti body je slušné. Chtěli jsme to vyhrát defenzivou, v útoku to mohlo být lepší. Myslím si, že jsme si rychle dávali balón a měli větší energii,“ přiznal Ondřej Šiška, který měl v posledních duelech dobrou bodovou formu. Pardubicím nasázel hned patnáct bodů, lepší už byl jen Lamb Autrey (24).

Na konci března byli Severočeši v obavách, zda nebudou muset absolvovat předkolo. „Ještě měsíc zpátky to vypadalo úplně jinak. Nakonec je třetí místo pro nás fajn výsledek. Ukázali jsme, že máme silný tým, že můžeme hrát těžké zápasy a porazit každého,“ zdůraznil děčínský rozehrávač.

Ve čtvrtfinále čeká na Válečníky nebezpečná Opava. S tou má Děčín aktivní ligovou bilanci 3:1. První dva zápasy se hrají v Děčíně 20. dubna a 21. dubna. „Jenže teď je Opava jiná než na začátku. Hodně se o tom mluvilo, tehdy měli díky evropskému poháru více zápasů. Teď je tu play-off, bude vše jiné. Ale nemáme důvod si nevěřit, je to jiná soutěž. Já jsem rád, že máme Opavu, je to ryze český tým, hrají dobře, je na nich vidět sehranost,“ vyjádřil Šiška chválu na soupeře ze Slezska.

Svěřenci Tomáše Grepla budou mít minimálně týden na nezbytnou přípravu, na řadu přijde nejprve předkolo. „Jsem rád, že máme odpočinek. Ale spíše kvůli tomu, že máme nového trenéra, pod kterým jsme odehráli čtyři zápasy. Takže ten čas využijeme na to, abychom natrénovali to, co po nás nový kouč chce. Jsem za to rád, ale klidně bych hrál hned,“ dodal s úsměvem.