Hráčský kádr doznal poměrně zajímavých změn. Měnit se také bude kapitán. Jakub Houška ukončil kariéru, pomyslné kapitánské „céčko“ převezme pivot Jakub Krakovič. „Vím, že na mně bude teď větší tíha zodpovědnosti. Věřím, že svou roli zvládnu,“ přiznal.

Do nové sezóny povedete Válečníky jako kapitán. Přijal jste svou roli?
Stalo se tak na prvním tréninku. Já to rozhodnutí samozřejmě beru. Kouba dělal kapitána velmi dobře. Až sezóna ukáže, jak to zvládnu já.

Co všechno tato funkce podle vás obnáší?
No, máme tady teď takové dvě prodloužené týmové ruky. Kouba jako asistent a já jako kapitán. Určitě budu za hráče více komunikovat s trenérem a vedením. Samozřejmě ty zkušenosti, co měl v tomto ohledu Kouba, teprve musím nasbírat.

Všiml jsem si, že jste úterní trénink nedokončil. Něco je v nepořádku?
Minulou sezónu jsem měl problémy s kotníkem, celý prosinec jsem vynechal. Po sezóně jsem podstoupil artroskopický zákrok. První týden přípravy to bylo v pohodě, ten druhý to trochu začalo bolet, tak jsem si dal na konec tréninku pauzu. Ale věřím, že to bude v pořádku.

Váš tým omladil, skončili oba Houškové, Bažant a Halada. Myslíte si, že může být Děčín v další sezóně slabší?
Tohle je těžké odhadnout. A já bych se do toho ani nepouštěl. Je jasné, že třeba Jakub a Pavel tady měli něco odehráno a měli hodně zkušeností. Navíc tvořili týmové jádro. Jsou tu ale mladí hráči. Vypadají dobře, je na nich vidět chuť. Až sezóna ukáže, jak na tom budeme.

V týmu jsou dva cizinci – Lamb Autrey a Klint Carlson. Jak do týmu zapadli?
Lamb je vlastně už evropský hráč, který má zkušenosti s českou ligou. Ví, jak to chodí, a zapadl dobře. Pro Klinta je to těžší, je to první angažmá po univerzitě. Musíme to klukům co nejvíce ulehčit. Protože čím lépe k nám zapadnou, tím lépe pak můžeme hrát.

Vy jste se v létě oženil se svou přítelkyní Terezou Peckovou.
Ano, rozhodli jsme se, že do toho praštíme (smích). Takže do nové sezóny jdu jako kapitán i ženáč (smích).

Byl čas na svatební cestu?
No, právě že moc ne. Byl jsem po tom zákroku na kotník, takže jsem se potřeboval dostat rychle do kupy.

Jaké bude mít Děčín ambice?
Čeká nás nový model. Chceme být rozhodně v první osmičce a začínat play-off doma.