Stejně jako se Ústí trápí se Svitavami, nedokáží basketbalisté Děčína přemoct Opavu. Letošní bilance obou Severočechů s neoblíbenými soupeři mluví za vše 0:3!Děčínští Válečníci podlehli ve středu Slezanům i potřetí v řadě, když na jejich palubovce prohráli jednoznačně 54:73 a přišli o třetí místo v tabulce Mattoni NBL. Na tom je vystřídali právě opavští borci.

„Opava byla lepším týmem, vyhrála zaslouženě," uznal Pavel Budínský, trenér Děčína. „Chtěli jsme hrát podle naší identity, jenomže jsme nechytli rytmus, nefungovala nám obrana, celý zápas jsme nemohli najít optimální sestavu. Ukázali jsme jednu ze svých horších tváří."

Opavský trenér byl na rozdíl od předchozích zápasů spokojen s obranou. „Děčín má běhavý a bojovný tým. Cílem bylo zastavit jejich přechodovou fázi. V bojovnosti jsme se soupeři vyrovnali. Využili jsme chytře fauly a výborně zahráli v obraně," pochvaloval si Petr Czudek.

Slezané si brzy vypracovali devítibodový náskok, na kterém se podílel i trojkou Djukanovič, který se ještě předtím stačil postrkat s Bosákem a Ventou. „Chtěli mě vyprovokovat, nebylo to poprvé. Venta mi řekl něco nepěkného v mém jazyce, já jsem se ale rozhodit nenechal," řekl černohorský křídelník. „Ale pak se mi omluvil," dodal vzápětí.

Na začátku druhé desetiminutovky nasadila Opava k trháku. Během jedné minuty udělala sedmibodovou šňůru. „Podařilo se nám odstřihnout Houšku a to bylo důležité," podotkl Djukanovič.

Opava – Děčín 73:54 (23:16, 43:32, 58:43)

Nejvíce bodů: Blažek 21, Dukanovič 12, Sokolovský 10 – Stria 15, Venta 9. Rozhodčí: Dolinek, Matějek, Kurz. Fauly: 19:24. Trestné hody: 17/12 – 16/8. Trojky: 7:6.