V průběhu sezóny přivedlo vedení BK Děčín zajímavou, ovšem staronovou tvář. Do týmu, který obhajuje bronzové medaile v Mattoni NBL, přišel americký hráč Tarvis Williams. „Rozhodli jsme se neriskovat a zvýšit naši podkošovou sílu. Věřím, že tímto krokem uděláme nejen radost našim fanouškům, ale také ukážeme našim soupeřům, že to s obhajobou loňských pozic myslíme vážně,“ pronesl manažer BK Lukáš Houser.

Zvolil jste, Tarvisi, návrat do Děčína. Proč to mu tak bylo?
Vybral jsem si Děčín, protože tento tým znám a mám s ním dobrou zkušenost. S většinou hráčů jsem už hrál a také vím, že klub má skvělého trenéra. Děčín je klub, za který je radost hrát.

Kde jste před svým příchodem do Děčína působil?
Po tom, co jsem opustil Děčín, tak jsem hrál v Bordeaux ve Francii. Měl jsem tu skvělou sezónu. Bylo to blízko u moře, což mě i mé rodině moc vyhovovalo. Minulou sezónu jsem začal v Prievidzi na Slovensku, ale nakonec jsem skončil ve městě Blois, znovu ve Francii (z Prievidzi odešel kvůli finančním problémům - pozn. autora). Byla to zajímavá sezóna kvůli této změně ze Slovenska do Francie, ale myslím, že jsem se dobře přizpůsobil systému hry a způsobu trénování.

Kolik hráčů znáte v současném kádru ze svého předešlého působení v Děčíně?
S velkou částí hráčů Děčína jsem už hrál, jména jako Pištěcký, Alič nebo oba Houškové dobře znám, někteří jsou pro mě noví. Vypadá to ale, že jsou skvěle sehraní. Podle mne budoucnost Děčína vypadá nadějně.

Co říkáte na fakt, že v naší lize jsou i dva slovenské celky?
Myslím, že je dobře, že tu ty týmy jsou. Čím větší konkurence, tím lépe. Jsem zvědavý, jak si slovenské týmy proti těm českým povedou.

Jak se těšíte na působení v Děčíně a na domácí fanoušky?
Moc se těším na hraní v Děčíně. Jsem si jistý, že jsou tu jedni z nejlepších v lize. Věřím, že předvedu dobrý výkon, který budou moci odměnit potleskem.

S jakým cílem jste přišel do děčínského klubu?
Mým cílem je pomoci týmu, jak nejlépe mohu. Doskakovat, skórovat nebo blokovat a věřím, že také přispěji k tomu, abychom se dostali co nejdále v play off.